עיר במסכות: חמישים אלף מבקרים הגיעו לעיר התעלות האיטלקית כדי להשתתף בפסטיבל המסכות השנתי שהחל היום. למרות תנאי מזג האוויר הקשים והגשם, ראש עיריית ונציה מאסימו קאצ'יארי מעריך שעשרות אלפים צפויים לבקר בפסטיבל הצבעוני שיתקיים במהלך השבוע.

נושא הקרנבל שייערך במהלך עשרת הימים הקרובים הוא - חמשת החושים. בהשראתו העיר מתחלקת לחמישה אזורים, כאשר כל אזור מוקדש לחוש אחר. באופן סימבולי, האינפורמציה מהחושים עוברת דרך תעלות העיר למרכז הבקרה בכיכר סאן מרקו - שם יערכו האירועים המרכזיים.

91802 (צילום: AP)
בעיר מצפים לעשרות אלפי מבקרים | צילום: AP

הקרנבל הוא מסורת רבת שנים של צבע, צליל ושיכרון חושים מלא, והתיעוד הראשון לקיומו הוא מ-1268. כמו אז - גם היום הקרנבל הוא המקום שבו יכול האדם לפשוט את זהותו הפרטית, המעמדית והחברתית, וללבוש זהות כאוות נפשו.

אך לצד החגיגה, תושבי העיר מודאגים ממצבה של העיר, ששוקעת בכמה סנטימטרים בכל שנה.  קאצ'יארי עצמו מעיד שאינו מודאג ממפלס המים, ונראה שנושא ההכנסות מהפסטבל מטריד אותו יותר.

"כמעט חמישים אלף אנשים הגיעו לעיר היום, למרות מזג האוויר הגרוע", אמר ראש העיר. "בימים הקרובים, אולי יהיה מזג אויר טוב יותר ואני מאמין שנגיד ליותר ממאה אלף מבקרים. יש לנו תכנית מאוד עמוסה ומעניינת".