עונת ציד כלבי הים נפתחה השבוע. הציידים בצפון מזרח קנדה יצאו לקרחונים, ואחריהם יצאו ארגונים למען חיות הבר, חמושים במסוקים כדי לצלם את הציידים בפעולה. המטרה: לזעזע את הצופים ברחבי העולם עם תמונות קשות של שבילי הדם על הקרח הלבן, ועם המכות חסרות הרחמים בבעלי החיים חסרי הישע.

פעילי הארגונים שיצאו לעקוב אחרי הציידים טוענים כי במהלך יומיים בלבד הם ספרו למעלה מ-17 אלף כלבי ים שניצודו. תקופת ציד כלבי הים מוגבלת, והרשויות בקנדה מאשרות לציידים לצאת ולצוד בתקופה הזו, בטענה שהצייד הוא הכרחי לקיומם של תושבי צפון המדינה, אנשים שלהם זו הפרנסה היחידה.

אבל באיחוד האירופי לא מקבלים את הטענות של הציידים או של הקנדים. 27 המדינות החברות באיחוד הכריזו שהן מחרימות את מוצרי הציד ובימים אלו עוברת חקיקה בנושא.

הציידים: שיטת ההרג ממזערת את הכאב

תעשיית הצייד הזו מגלגלת בכל שנה 5 מיליון וחצי דולר. הציידים מוכרים את התוצרת שלהם - בשר, פרווה ושמן לעולם כולו. הם מדגישים ששיטת ההרג שנראית אכזרית ממזערת את הכאב שסובלים כלבי הים למינימום, אבל התמונות שמתפרסמות היום מראות מציאות שונה לחלוטין.

בקנדה מנסים למסד את הצייד עד כמה שניתן. על פי חוק שיצא במדינה לפני שנתיים, הציידים חייבים להרוג את כלבי הים לפני שהם פושטים את עורם ואסור להם להרוג כלבי ים שעדיין לא בגרו ועדיין לא השירו את פרוותם הלבנה. משמעות החוק היא שמעילים מפרוות כלבי הים הצעירים יצאו מהחוק, לפחות בקנדה.