שר האוצר היפני, שוצ'י נגאקאווה, הודיע הבוקר כי הוא מתפטר "מסיבות רפואיות" - זאת  לאחר שעלו טענות כי הוא הגיע שיכור למסיבת עיתונאים של ראשי הכלכלה העולמית שהתכנסו ברומא.

השר הודיע כי בכוונתו להתפטר לאחר שהתקציב יעבור את אישור בית הנבחרים. מוקדם יותר התנצל נגאקאווה על התנהגותו במסיבת העיתונאים, אבל אמר כי "זה לא האלכוהול שטישטש אותי, אלא תרופה נגד צינון".

השר חזר ואמר כי הוא שתה רק לגימה קטנה של אלכוהול לפני שהוא יצא לתקשורת. "אני רוצה להתנצל שוב על שיצרתי טירחה מיותרת לאנשים אחרי כינוס ה-G7 ברומא", הוא הוסיף, "הלכתי לבית חולים אמש ושם אמרו לי שאני מצונן ושיש לי כאב גב. אני אמשיך למלא את תפקידי במסירות במהלך הימים הקרובים".

התפטרותו של שר האוצר היא מכה לראש הממשלה היפני, טארו אסוס, שמנסה לזכות השנה בבחירות.
מסיבת העיתונאים ברומא נערכה לאחר פגישה של שרי האוצר מהמדינות העשירות בעולם, פגישה בה היו השרים אמורים להחליט על דרכים להתמודד עם המשבר הכלכלי העולמי. אחד הפתרונות שרבים מהמובטלים בוחרים הוא הטיפה המרה. כנראה ששר האוצר היפני מבין עכשיו לליבם.

השר לא הצליח לנאום כראוי וניסה לענות על שאלה שלא הופנתה עליו. חבר במפלגתו של השר השתיין אמר כי זו מבוכה עבור כל העם היפני, וכי נאקאגאווה הביך מאוד את הכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

מאז האירוע נשמעות ביפן טענות רבות על אופיו והרגליו של שר האוצר. חלק ממכריו אמרו שלאיש יש חולשה למשקאות אלכוהוליים, אולם נאקאגאווה שב ומכחיש בתוקף את השמועות האלו.