אנשי "ויקיליקס" ממשיכים לפרסם עוד פרטים שמביכים את הממשל האמריקני וחושפים כעת כי ארה"ב הציבה בארבע מדינות באירופה, בהן טורקיה, פצצות אטום.

על פי מסמכים דיפלומטים מסווגים, הציב הצבא האמריקני במשך שנים כ-200 ראשי נפץ גרעיניים בבסיסים בגרמניה, הולנד, בלגיה וטורקיה. במשך השנים עלה החשד לא פעם שארבע המדינות אכן מחזיקות בנשק שכזה, אך לא התקבל אישור רשמי לדיווחים.

בנאט"ו מיהרו להתייחס להדלפה החדשה וגינו אותה בחריפות. "מדובר בצעד בלתי חוקי ומסוכן", הדגישו בארגון.

במקביל מחריפה ההתקפה על אתר ההדלפות שמסעיר את העולם וגורם מבוכה רבה ללא מעט מנהיגים. על פי הודעה שפורסמה על ידי אנשי "ויקיליקס" ב"טוויטר", נחסמה בשעות האחרונות הגלישה לאתר באירופה ובארה"ב בשל מתקפה על השרתים שלו.  

נתניהו תומך בחילופי שטחים?

מוקדם יותר היום פורסם כי על פי דיווחי השגרירות האמריקנית בתל אביב שהודלפו לאתר, ראש ממשלת ישראל תומך במדיניות של חילופי שטחים על פני שליטה בשטחי הגדה המערבית. את הדברים אמר נתניהו לסנאטור מרילנד בנימין קרדין, בעת פגישה בין השניים שנערכה בחודש פברואר 2009, חודש לפני שהתמנה לתפקיד ראש הממשלה.

על פי הדיווח, נתניהו הציג חזון של שלום כלכלי, שיתבסס על שיפור בתנאי המחייה בגדה, ויספק לפלסטינים חלופה לקיצוניות.

אקוודור הציעה מקלט מדיני למייסד ויקיליקס

ובעוד שכל העולם תוקף את מייסד ויקיליקס על הדלפת הענק, באקוודור דווקא מציעים לג'וליאן אסאנג' מקלט מדיני. בעקבות הסערה שיצר אתר ההדלפות ויקיליקס, הממשלה באקוודור הציעה לאסאנג' מקלט על אדמתה בדרום אמריקה.

סגן שר החוץ האקוודורי, קינטו לוקאס, סיפר בשידור וידאו באתר האינטרנט Ecuadorinmediato על ההצעה. "אנו מוכנים שאסאנג' יהיה תושב אקוודור ללא בעיה וללא שום תנאים. אנו נזמין אותו לאקוודור פה הוא יוכל בחופשיות להציג את המידע והמסמכים שבידיו, לא רק על דפי האינטרנט אלא גם בפורומים ציבוריים אחרים".

עם זאת, סגן השר הביע חשש מכמות המסמכים העצומה המתפרסמת באתר ויקיליקס. "פרסום מידע דיפלומטי מדאיג אותנו", אמר. ממשלת אוסטרליה פרסמה אתמול צו מעצר נגד ההאקר, יליד המדינה וטוענת כי בכוונתה לעצור אותו. בכך מצטרפת אוסטרליה למצוד שמנהל ה-CIA האמריקני אחר אסאנג'.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשיפה הגדולה ב"ויקיליקס" - סיקור מיוחד:

ארה"ב הפילה את שרתי "ויקיליקס"?

"מלך סעודיה לוחץ על ארה"ב: לתקוף את אירן"

הדלפות ראשונות מהמסמכים: "אחמדינג'אד הוא היטלר"

רה"מ מתייחס להדלפת מסמכי ויקיליקס: "נחכה ונראה"