מיקאל קולאר. נעלם ממיטתו (צילום: skynews)
מיקאל קולאר. נעלם ממיטתו | צילום: skynews

איפה אתה, מיקאל? בעוד הממלכה עדיין מצולקת מפרשת היעלמותה של הילדה מדלן מקאן, תעלומת היעדרות אחרת מדירה שינה מעיניהם של רבים בבריטניה ביומיים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלשום בשעה 21:00 בערב, אמו של מיקאל קולאר בן ה-3 השכיבה אותו לישון במיטתו בביתם שבעיר אדינבורו שבסקוטלנד. בשונה מהרגיל, באותו הערב הוא לא ישן בחדרו יחד עם אחותו התאומה.

בשעות הבוקר, כששלושת אחיו התעוררו - הם ניגשו לחדר בו ישן וגילו לתדהמתם שהוא נעדר ולא נמצא במיטתו. הוריו המבוהלים החלו לחפש אחריו - ולא מצאו אותו מסתתר בבית או באזור הסמוך לו. גם המעיל והנעליים של מיקאל הקטן לא נמצאו - מה שהעלה את החשד לפיו עזב את הבית ביוזמתו.

ההורים ההמומים מיהרו להתקשר למשטרה, שהחלה במבצע חיפושים נרחב אחריו בעיר - בדגש על האזור הקרוב לבית המשפחה. מאז יום רביעי מחפשים אחרי מיקאל הקטן מאות שוטרים וצוותי זיהוי פלילי בסיוע מסוקים, כלבי גישוש - וגם סיוע ממתנדבים רבים שביקשו לעזור בחיפושים אחריו.

החשש לחייו של מיקאל הולך וגובר

חיפושים נרחבים אחר בן ה-3 (צילום: skynews)
חיפושים נרחבים אחר בן ה-3 | צילום: skynews

"הפצנו את תמונתו ברשת וביקשנו מכל מי שחושב שהוא ראה אותו ליצור איתנו קשר מיד", מסרה שוטרת מקומית המעורבת בהליך החיפושים. "עד כה קיבלנו 150 שיחות שונות שקשורות להיעלמותו של מיקאל ואנחנו לא מורידים שום אפשרות מהשולחן".

עם זאת, סייגה השוטרת את דבריה ואמרה שככל שהזמן חולף ואין קצה חוט למציאתו של מיקאל, החשש לחייו הולך וגובר. הדאגה למיקאל גוברת אף יותר בהתחשב בתנאי מזג האוויר באדינבורו הקרה: הלילה שררו בה 3 מעלות בלבד. כיוון שעברו יותר מ-48 שעות מאז הוכרזה היעדרותו, הופעל נוהל חירום למציאת הילד הקטן - כזה שמופעל בדרך כלל רק במקרים של חשד לחטיפות.

בינתיים, משפחתו של מיקאל שעטופה בתמיכת החברים והקרובים נסערת - ואמו לא יודעת את נפשה מרוב דאגה. "כל מה שהיא רוצה זה לחבק שוב את בנה הקטן ולהשיב אותו לאחיו", סיפרו השוטרים המלווים אף הם את המשפחה מקרוב, מאז נודע דבר ההיעלמות.