זיקוקי די-נור, תופים, ו-4,000 רקדנים יצאו אמש לרחובות ריו דה ז'ינרו בברזיל ופתחו את המסיבה הגדולה בעולם. עשרה בתי ספר לסמבה, מהליגה השנייה של ברזיל, יצאו לצלילי המקצב לרחובות המרכזיים של העיר.

70 אלף איש כבר מפזזים בעיר, עוד עשרות אלפים יגיעו במשך השבוע. כל בית ספר מחזיק יותר מקבוצה אחת של רקדנים. ממש כמו קבוצות כדורגל, המצעד עכשיו שולח לרחובות את קבוצות המשנה - לחמם את הקהל.

יותר מ-80 אחוזים מהרקדנים המשתתפים בצעדה הקצבית מגיעים מהשכונות העניות של ריו, 20 אחוזים נוספים משלמים מאות דולרים כדי להשתתף במצעד.

לכל בית ספר יש "מלכה", שבברזיל נקראת "ראיינה". היא עומדת בראש קבוצת המתופפים ומנצחת עליה. היא לא לובשת מקטורן, למעשה בדרך כלל היא לא לובשת דבר מלבד מפל של נוצות בגובה של שני מטרים ומעלה ונועלת נעלי ריקוד עם עקבים גבוהים עד כמה שניתן. המלכה עומדת בראשה של במה נעה - הבמות העצומות שנעות באיטיות בריו, כמו התלבושות, או המוזיקה והקצב, התחילו את דרכן בסופו של הקרנבל הקודם, לפני יותר מ-11 חודשים.

לואיס איגנסיו דה סילבה, נשיא ברזיל, יגיע אף הוא למסיבה העצומה בריו הערב. הנשיא יראה יחד עם עוד כמה מאות אלפים את תחילת הצעידה של בתי הספר הגדולים לסמבה, בתי הספר מהליגה הראשונה. הנשיא מביא איתו יותר מ-10 מיליון כובעונים לחלוקה. כנראה שזה לא בגלל השמש.