כך סוקרה בחירתו של ריבלין ברחבי העולם (צילום: אתר CNN)
כך סוקרה בחירתו של ריבלין ברחבי העולם | צילום: אתר CNN

הבחירות המותחות לנשיאות המדינה תפסו באופן טבעי את כל הכותרות בישראל, אבל מתברר שגם מעבר לים גילו התעניינות לא מועטה בזהותו של המנצח הגדול והאזרח מספר 1. ב"ניו יורק טיימס" האמריקני תיארו את ההליך כ"מרוץ מתיש לתפקיד טקסי" והוסיפו: "המרוץ לנשיאות היה יוצא דופן והפך לפארסה במעורבות בלשים פרטיים ומסעות הכפשה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטיימס ציינו כי ריבלין הוא נצר למשפחה ירושלמית ותיקה. "מר ריבלין, איש ימין שזכה לתמיכה רחבה במרכז ובשמאל בגלל המוניטין שלו כמגן נלהב של העקרונות הדמוקרטיים". עוד השוו העיתון בין ריבלין לבין הנשיא פרס ואמרו כי לנשיא הנבחר "אין מעמד בינלאומי חזק והוא עשוי להשיב את משרד הנשיא בחזרה למימדיו הקודמים והצנועים יותר".

"ריבלין נחשב לנץ שמתנגד לפתרון שתי המדינות", תיאר העיתון האיטלקי "לה רפובליקה" את הנשיא הבא של ישראל. "הוא זכה במרוץ צמוד מול ח"כ שטרית מהמרכז הישראלי ויחליף את איש השלום שמעון פרס. ריבלין נבחר למרות התנגדותו של ראש הממשלה ועמיתיו למפלגה".

המרוץ לנשיאות תפס כותרות בעולם (צילום: אתר repubblica)
המרוץ לנשיאות תפס כותרות בעולם | צילום: אתר repubblica

ה"גארדיאן" הבריטי תיאר את המרוץ לנשיאות כ"מערכת הבחירות המלוכלכת ביותר בהיסטוריה של ישראל" והדגישו כי שני מועמדים פרשו אחרי שנפתחה נגדם חקירת משטרה. עוד ציינו בעיתון כי אפילו רה"מ נתניהו, בן מפלגתו של ריבלין, התנגד למועמדותו ואף פנה ברגע האחרון לאלי ויזל על מנת שיתמודד מולו.

"המרוץ - קרב קשה ומגעיל"

"הפרלמנט בישראל בנשיא שמרן השייך לאגף הימני" - כך תואר ריבלין בעיתון הספרדי "אל פאיס". עוד כתבו בעיתון כי ריבלין הוא "חסיד ארץ ישראל השלמה ודוחה את פתרון שתי המדינות". באל פאיס נכתב כי קורות חייו של ריבלין מחווירות לעומת אלה של פרס. "קמפיין הבחירות כלל שערוריות כמו הטרדה מינית ושחיתות", נכתב בעיתון הספרדי, שאף הזכיר את הנשיא קצב והנסיבות שהובילו אותו לבית הסוהר.

ברשת אל גז'ירה הקטארית נכתב כי ריבלין נבחר לאחר "קרב קשה ומגעיל להחלפת שמעון פרס". ברשת ציינו עוד כי "הנשיא הנכנס חבר בימין הקיצוני, אינו תומך במדינה פלסטינית או בנסיגה מהגדה המערבית והביע בעבר תמיכה במתן אזרחות ישראלית לפלסטינים".

הדיווח באל ג'זירה (צילום: אתר אל ג'זירה)
הדיווח באל ג'זירה | צילום: אתר אל ג'זירה

עם זאת ציינו באל ג'זירה כי ריבלין הוא דמוקרט שפעל נגד חקיקה שאיימה לפגוע במפלגות הערביות. בעיתון "בלפסט טלגרף" מצפון אירלנד התייחסו בחיוב לבחירתו של ריבלין וכתבו: "עמדותיו מציבות אותו בעמדה נוחה מול הקהילה הבינלאומית ואפילו מול ראש הממשלה נתניהו".