עב"ם בבריטניה (צילום: חדשות)
האם יש הוכחה לעב"מים? | צילום: חדשות

האם ההוכחה שאנחנו לא לבד ביקום סוף סוף התקבלה? מסמכים סודיים שהותרו אמש לפרסום מגלים כי שני מטוסי קרב אמריקנים קיבלו הוראה להפיל עצם בלתי מזוהה בשמי בריטניה, בזמן המלחמה הקרה -1957.

אחד הטייסים, מילטון טורס, סיפר שהוא היה שניות ספורות משיגור טילים על הגוף הזר, שנראה כמו "נושאת מטוסים מעופפת". "העצם השתהה זמן קצר מולו ואז התעופף במהירות של 12 אלף קילומטרים לשעה" שיתף טורס. לאחר מתן ההוראה קיבל טורס הוראה לא לדבר על המקרה והוא שתק למשך שלושים שנה - עד עכשיו.

טורס סיפר כי המפגש אירע בזמן שטס במטוס הקרב F-86D במזג אויר נוח. "אף פעם - גם היום", הוא אומר , "לא היה לי מושג מה לעזאזל זה היה" .רגעים ספורים לפני פתיחה אש מול הגוף הזר, הוא נעלם ממסך המכ"ם, והמרדף בוטל.

התיקים והמסמכים שפורסמו, לא מספקים עוד הסברים לפגישה המוזרה בשמי בריטניה. מטוסי הקרב שזינקו לזיהוי של נושאת המטוסים המעופפת, היו בכוננות לחדירת מטוסי קרב רוסיים, כיוון שבתקופה המדוברת הייתה מתיחות בין המעצמות.

דיוויד קלארק, מומחה לחקר עצמים בלתי מזוהים, אמר לסוכנות הידיעות רוייטרס שהעצם המסתורי עשוי להיות חלק מניסוי של המודיעין האמריקאי שדימה עצמים לא אמיתיים על מסכי המכ"ם, כדי לבחון את יכולת המגננה של ברית המועצות. אך אותו המומחה מסייג את הדברים ומציין שישנה עדות נוספת של טייס בחברת תעופה איטלקית, שהתקרב ב-1991 לנמל התעופה של לונדון וטען כי זיהה על מסכו עצם מוזר. הטייס צעק מייד "זהירות , זהירות ". הצוות שהיה עמו זיהה את העצם ויידע את אנשי מזג האוויר - הם כבר ראו אותו.