זה לא פנדה, זה כלב
זה לא פנדה, זה כלב | צילום:

מכשכש בזנב - ומעדיף לאכול במבוק: כלבים משלל סוגים ומינים הם חיות המחמד הנפוצות ביותר בעולם, אלא שלחיות שמכשכשות בזנב קם מתחרה חדש ומתוק במיוחד בסין - כזה שעושה בדיוק את אותו הדבר - אבל נראה כמו... דב פנדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הלהיט החדש בחנויות לחיות מחמד בסין, שמטריף רבים במדינת הענק, הוא גור כלבים שפרוותו שחורה-לבנה, אבל כזו שנגזזה ועוצבה במיוחד כדי שהגור הקטנטן ייראה כמו גור קטן של דוב פנדה מתוק במיוחד. או במילה אחת: "פנדוג".

למרות החזות המטעה מאוד שלהם, לא מדובר בזן חדש של כלבים שנראים כמו גורי פנדה, אלא פשוט בכלבים שסופרו כמו פנדות.

בחנות החיות בעיר צ'נגדו שבמחוז סצ'ואן בדרום סין, הלקוחות לא יכלו להישאר אדישים למראה ה"דובים" המכשכשים בזנב: "קשה לנו לעמוד בביקוש. כל אחד רוצה לעצמו את החיה החמודה הזו", אמר בעל החנות.

גוזרים וצובעים את הפרווה - והכלבלב הופך לגור פנדה

אבל איך הופכים כלבלב חמוד ממילא, לגור פנדה מתוק שאי אפשר לעמוד בפניו? "עם קצת טיפוח וגזירה מתאימה של הפרווה, וגם צביעה של חלקים מסוימים - כל גור כלבים יכול להפוך לגור פנדה. זה לוקח כמה שעות, אבל ההשקעה משתלמת", הסביר בעל החנות.

המוכר הרגיע והסביר כי הכלב לא סובל בזמן ה"מהפך", וכי לא נעשה שימוש בכימיקלים שעשויים לסכן את בריאותו. "הכלבים נשארים דומים לפנדות במשך שישה שבועות בערך, ובעליהם תמיד יכולים להגיע אלינו לתיקונים של המראה, כדי שהכלב ימשיך להיראות כמו פנדה", הסביר.

אם לפני עשר שנים, האינסטינקט הטבעי של סיני ממוצע היה לאכול כלבים, עכשיו זה כבר לא ממש עובר בראש של האנשים במדינה, שרוצים להעניק אהבה לחיות המקסימות האלה. במיוחד כשהן נראות כמו פנדה.