ווינר ורעייתו בימים טובים יותר (צילום: AP)
חבר הקונגרס אנתוני ווינר ואשתו | צילום: AP

חבר הקונגרס האמריקני אנתוני ווינר, שהודה בקשרים בלתי הולמים עם שש נשים דרך רשת האינטרנט, מבקש לצאת לנבצרות קצרה על מנת לקבל טיפול. מנגד קוראים בכירים במפלגה הדמוקרטית לווינר להתפטר.

מנהיגי הדמוקרטים בבית הנבחרים פרסמו היום נזיפות חמורות הקוראות לאנתוני ווינר להתפטר מתפקידו לנוכח המחלוקת הגובר בנוגע לפעילות הבלתי הולמת שלו ברשת האינטרנט. מנהיגת הדמוקרטים בקונגרס ננסי פלוסי אמרה כי "חבר הקונגרס ווינר זוכה לאהבת משפחתו, יש לו ביטחון במצביעיו והוא מכיר בכך שהוא זקוק לעזרה". עוד הוסיפה כי "אני מפצירה בווינר למצוא עזרה מחוץ למסגרת הלוחצת של עבודה כחבר קונגרס".

זמן קצר לאחר שהחלו לזרום קריאות הדמוקרטים לווינר להתפטר התקבל דיווח לפיו חבר בית הנבחרים נרשם למרכז טיפולי כלשהו, אם כי לא נמסר היכן או לאיזו מטרה בדיוק. משרדו של ווינר פרסם הצהרה שמאשרת את הפרטים. "הוא ביקש נבצרות קצרה מבית הנבחרים כדי שיוכלו להעריך את מצבו ולמפות תהליך של טיפול כדי שיוכל להשתפר", נכתב בהצהרה.

נחקר קשר בין ווינר לבת 17

דיווחים מוקדמים יותר רמזו כי לווינר אין כוונה מיידית להתפטר. "חבר הקונגרס ווינר מתייחס לדעת עמיתיו ברצינות רבה מאוד והכריע כי הוא זקוק לזמן הזה כדי להבריא ועל מנת להחליט את ההחלטה הטובה ביותר עבורו, עבור משפחתו ועבור בוחריו", נאמר בהצהרה ממשרדו.

היו גם כאלה שעמדו לצידו של ווינר והגדישו כי הפעילות הגסה שלו באינטרנט היא אומנם מביכה באופן אישי אך אינה עבירה על החוק ולא הפריעה ליכולתו לנהל את עבודתו.

על פי מקורות דמוקרטיים הסיטואציה השתנתה ביום שישי כאשר דווח כי המשטרה חוקרת שיחות אונליין בינו לבין נערה בת 17. לא ידוע מה היה טבע השיחות. ממשרדו של ווינר הדגישו כי השיחות לא היו"בוטות או לא צנועות".

הדגיש כי לא יתפטר

תחילת הפרשה בשערורייה שהתפתחה סביב חשבון הטוויטר של אנתוני ווינר, ממנו שלח לצעירה בת 21 תמונה שלו בתחתונים.

אתר אינטרנט שמרני בארה"ב חשף את הפרשה וחבר בית הנבחרים הגיב לדיווח בטענה כי חשבון הטוויטר שלו נפרץ וכי שכר עורך דין וחוקר פרטי על מנת לרדת לשורש העניין. בהמשך פרסם אתר האינטרנט תמונות נוספות של חבר הקונגרס שהצטלם ללא חולצה ושלח את התמונות לאישה נוספת. התמונות החדשות לא הותירו לווינר ברירה והוא נאלץ להתוודות.

חבר הקונגרס כינס מסיבת עיתונאים ובקול חנוק הודה בהעברת מסרים "לא הולמים" לשש נשים. ווינר הדגיש במסיבת העיתונאים כי מעולם לא פגש אף אחת מהנשים איתן קיים רומן וירטואלי. עוד הוסיף כי מעולם לא קיים יחסי מין מחוץ לנישואים.

"עשיתי מעשה טיפשי, חזרתי עליו שוב ושוב ושיקרתי", אמר ווינר במסיבת העיתונאים. "לא אמרתי את האמת ועשיתי דברים שאני מתחרט עליהם. גרמתי כאב לאנשים שאני אוהב", הוסיף. על אף הווידוי הפומבי וההתנצלות הדגיש ווינר כי השערורייה לא פגעה בתפקודו כמחוקק וכי לא יתפטר מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק