צילומי חובבים שלא נראו מפיגועי ה-11 בספטמבר מפורסמות היום לראשונה לקראת יום השנה לפיגועים שיצויין מחר. את התמונות חושף מוזיאון התאומים בארה"ב.

צלם חובב מברוקלין תיעד דרך גדר את התנגשות המטוס השני במגדל הסחר העולמי לפני שמונה שנים. הצלם החל לצלם דקות אחרי התנגשות המטוס במגדל הראשון, ובזוית התמונה ניתן לראות את המטוס השני נכנס היישר לתוך הבניין השני.

הצלם החובב תיעד את עצמו מתקדם לכיוון אזור בנייני הסחר העולמי, כשסביבו העשן השחור והאבק הרב, וכן חפצים ומסמכים שעפו מהמגדלים.

עושים הסטוריה

הזווית החדשה של המתקפה לאחד האירועים המתועדים ביותר בהיסטוריה היא רק אחת ממאות סרטי וידאו שהמוזיאון שהוקם לזכרם של קורבנות הפיגועים בניו יורק אוגר. הנהלת המוזיאון אוספת עוד עדויות ותמונות, וקוראת לכל מי שעדיין שומר את התמונות לעצמו לפרסם אותן ולשתף את הקהל הרב בטרגדיה של אותו היום.

הקמפיין לאיסוף התיעודים נקרא "עשיית היסטוריה". כשהמטרה הסופית היא להפוך את כל החומרים לאתר אינטרנט שיהיה זמין לכל העולם.

בקטע הווידאו ניתן לשמוע אדם שעומד ליד הצלם ותוהה בקול רם: "תפסת את זה? איזה מין בן אדם מטורף יהרוג את עצמו?". היום אמריקה כבר לא שואלת מי היה יכול להרוג את עצמו. 

הווידאופדיה: פיגועי ה-11.9

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק