ארה"ב בכוננות ספיגה: בדיוק שבע שנים אחרי החורבן והשכול שהותירה סופת ההוריקן "קתרינה" שפגעה בניו אורלינס שבארה"ב, צפויה להכות הבוקר (שעון ישראל) בעיר הסופה "אייזק". בשעות האחרונות התחזקה הסופה הטרופית והפכה להוריקן בדרגה 1 ולפנות בוקר הגיעה לחופיה הדרום-מזרחיים של מדינת לואיזיאנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאורך חופיו הצפוניים של מפרץ מקסיקו מדווח על רוחות בעוצמה יציבה של 130 קמ"ש ועל גשמים עזים שפוקדים את האזור. עם התקדמות הסופה תעמוד במבחן מערכת הסכרים שהוקמה לאחר האסון ב-2005, בהשקעה של מיליארדי דולרים.

המשמעות של הגדרתה של הסופה כהוריקן בדרגה 1 היא שהרוחות שבמרכזה מגיעות למהירות של 120 קמ"ש. הסופה צפויה אף להתחזק ולהגיע לדרגה 2 עם רוחות של 170 קמ"ש. אזהרת הוריקן הוצאה לרצועת חוף באורך של 300 ק"מ במדינות פלורידה, אלבמה, מיסיסיפי ולואיזיאנה.

אובמה: נערכנו מבעוד מועד

למרות האזהרה, עוצמתו של ההוריקן "אייזק" לא תגיע לזו של "קתרינה" ומכאן שבארה"ב מעריכים כי הנזק שייגרם לא יגיע למימדים האדירים של הסופה ההיא שזרעה הרס לאורך החוף וגרמה למותם של יותר מ-1,800 בני אדם.

"אנחנו לא צופים אירוע כמו קתרינה, אבל צריך לזכור שיש דברים הקשורים לסופה בדרגה 1 שיכולים להרוג", אמר ראש עיריית ניו אורלינס מיטש לנדרו, שקרא לתושבים להפעיל שיקול דעת ולא להסתובב באזורים שיש חשש שיוצפו.

גם הנשיא אובמה התייחס הערב לסופה והבטיח: "נסייע לאנשים להשתקם לא משנה למה יגרום הוריקן אייזק". אובמה הדגיש במהלך אירוע בחירות באיווה את ההיערכות המוקדמת לסופה, אך הפציר בתושבי המדינות שבהן היא צפויה לפגוע לציית להוראות של הרשויות.