המושבה קאליצ'ה שבדרום אפריקה לא מסבירה פנים לנשים - זאת בלשון המעטה. זהו עולם של גברים ותקיפת הנשים כאן הפכה למסורת. עבורן לחיות - משמע להסתכל כל הזמן מעבר לכתף למקרה שהן יהפכו הקורבן הבא של פשע שנאה שהולך ומתעצם - אונס מתקן.

הנשים מתרכזות בבית מחסה כדי לשתף אישה את חברתה בחוויות הקשות. זה המקום היחיד בקאליצ'ה בו הן מרשות לעצמן לדבר בקול רם על העדפותיהן המיניות. כולן נחשפו להתעללות מסוגים שונים וכולן מכירות נשים שנגררו באלימות לרחוב ונאנסו - רק בגלל שהן לסביות.

"אנחנו חיות בחברה בה הנשים תמיד כפופות לרצון הגברים וזה עוד גרוע יותר שאת לסבית, הסכנה שתיאנסי תמיד קיימת. תיאנסי כדי שתהפכי לאישה לעניין", אומרת וונקה סולידט שספגה איומים באונס שוב ושוב בגלל העדפותיה המיניות. בסופו של דבר זה קרה - היא נאנסה.

במשטרה ובממשלה לא מתייחסים למקרי האונס ברצינות

אפריקה (צילום: סקיי ניוז)
סווטו - כבר לא זוכרים את המאבק לשוויון | צילום: סקיי ניוז

היא לא הופתעה מהאונס, אבל מה שכן הפתיע ואפילו הדהים אותה הוא היחס של המשטרה. "אמרתי למשטרה - אני צריכה עזרה מפני שנאנסתי, ואז אני חושבת שהם צחקו, יותר משלושה שוטרים הגיעו לגבות עדות, הם אפילו לא הקשיבו לעדות שלי עד הסוף". הבעיה על פי נשות הקהילה הלסבית היא שהתרבות המקומית לא מקבלת אותן לא על ידי המשטרה ולא על ידי הממשלה.

עד שזה ישתנה, הן מרגישות שהן לא יכולות לחיות כאן בבטחה ובפתיחות. הגברים שואלים את כתבת רשת "סקיי" ליסה הולנד: "האם אי פעם קראת על לסביות או על הומוסקסואלים בתורה? האנשים האלו חולים - הם צריכים לחטוף מכות!"

המדינה שנלחמה למען שוויון  - שכחה שוויון בין המינים  

הולנד שמעה ולא האמינה: "האם אתה חושב שזה בסדר לאנוס אישה, אם היא לסבית, כדי ללמד אותה לקח?" - שאלה. "כן! צריך ללמד אותן לקח בשלב מסוים, זה כדי להדגיש נקודה - את אישה - תתנהגי כמו אישה".

למרבה האירוניה, המושבה תמיד הייתה קולה של דרום אפריקה במאבק לשוויון בין הגזעים. עכשיו חלק אחד של האוכלוסייה נרדף וסופג התעללות במדינה שנלחמה כל כך קשה, כדי להגדיר את עצמה כארץ של שוויון.