מחריפות המהומות בתאילנד: כ-70 מפגינים נפצעו הלילה בעימותים עם כוחות הביטחון. אלפי תומכי אופוזיציה ממשיכים לדרוש את התפטרות ראש ממשלת תאילנד, אבהיסיט וג'ג'יבה. אתמול הוכרז מצב חירום במדינה.

הצבא התאילנדי ניסה לפנות את ההמונים, שחוסמים את הדרכים המרכזיות בבירה בנגקוק, באמצעות יריות לאוויר וגז מדמיע. המפגינים הגיבו לניסיונות הצבא וזרקו פצצת בנזין.

המפגינים פרוסים ברחבי בנקוק

המשטרה המקומית מדווחת כי המפגינים פרוסים בלפחות כתריסר מוקדים ברחבי בנקוק, כולל משרדו של ראש הממשלה. המפגינים גם החרימו אוטובוסים ציבוריים וחסמו איתם צמתים מרכזיים, תוך שהם מבעירים צמיגים.

אתמול פרצו כ-50 מפגינים למשרד הפנים בתאילנד, שם ביקר ראש הממשלה. סוכנות הידיעות דיווחה שוג'יג'יבה הצליח להימלט מהמבנה, וכוחות הביטחון פתחו בירי אזהרה לעבר המפגינים.

בסוף השבוע המפגינים הצליחו לפרוץ גם לפסגת מנהיגי אסיה שראש הממשלה התאילנדי כינס. הוועידה בוטלה - דבר שהביא לערעורו וביזויו של ואז'ז'יבה. בנאומו השבועי אמר ראש הממשלה כי צווי מעצר הוצאו נגד האחראים לפריצה והוסיף כי "במצב הנוכחי עלי לדאוג לכך שהשקט יחזור למדינה".

משרד החוץ שב וקורא לישראלים שלא להתקרב לאזורי המהומות במדינה, עקב ההחרפה בעימותים בבירה בנגקוק. הישראלים נקראים לשמור מרחק ממבני הציבור ולנקוט במשנה זהירות.