כלי תקשורת בבריטניה מדווחים הבוקר כי שתי צוללות הנושאות על סיפונן נשק גרעיני התנגשו בלב האוקיאנוס האטלנטי בתחילת החודש. לא דווח על נפגעים.

על פי הדיווח של "הסאן" הבריטי, שתי הצוללות - צוללת גרעינית של חיל הים הבריטי המלכותי הנקראת "וואנגארד" וצוללת צרפתית הנקראת "לה-טרימפאנט" התנגשו זו בזו, למרות ששתי הצוללות מצוידות במכ"מ שאמור לזהות כלי שייט אחרים. אף אחד מ-250 מחברי הצוות של שתי הצוללות לא ידע על קיומה של צוללת נוספת בקרבת מקום.

מקור צבאי בכיר אמר לעיתון כי הסיכוי לתאונה כזו הוא אפסי. "אף אחד לא חשב שזה יכול לקרות", אמר. "זה מאוד לא סביר שהיה פיצוץ גרעיני, אבל אולי הייתה דליפה של חומר רדיואקטיבי. היינו יכולים לאבד את אנשי הצוות ואת ראשי הנפץ הגרעיניים, וזה היה הופך לאסון לאומי". 

נגררו לתיקונים

שר ההגנה הבריטי סירב להתייחס לדיווח. הוא אמר לעיתון כי זהו לא תפקידו לדווח על מהלכן של הצוללות. דובר המשרד אמר: "אנו יכולים להגיד שלא נגרם נזק למערך ההגנה ואנשי הצי לא מתפשרים על הבטיחות בנושא הגרעין".

ברשת סקי מדווחים שבשתי המדינות נפתחו חקירות לתאונה. ברשת מדווחים כי שתי הצוללות ניזוקו בתאונה והן נגררו לצורך ביצוע תיקונים.

צוללת הוואנגארד היא אחת מארבע צוללות גרעיניות שעורכות סיורים סביב האוקיאנוסים שסביב האי הבריטי. אורכן של כל אחת מהצוללות מגיע ל-150 מטרים ולרוחב של 13 מטרים. הן מסוגלות לשאת 16 טילים ומשקלן המוערך הוא 35 טון. הטילים הגרעיניים שהן נושאות מסוגלות להגיע למרחק של 8,000 קילומטרים.