התיאטרון לאחר המקרה (צילום: רויטרס)
התיאטרון לאחר המקרה | צילום: רויטרס

הצופים במחזה "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה" חשבו תחילה כי מדובר באפקט בהצגה - אך נדהמו לגלות כי היציע קורס תחת רגליהם. 88 בני אדם נפצעו, חלקם קשה, והנוכחים עדיין מתקשים לעכל את המתרחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מרטין בוסטוק, שנפגע בראשו, אמר כי "זה היה מזעזע ונורא. התחיל כאוס בתיאטרון, ויצאנו פצועים וחבולים. ישבתי באחד התאים ביחד עם המשפחה שלי, כשפתאום החלק הקדמי של היציע נפל. בוסטוק תיאר כי "בשלב הראשון כולם היו בטוחים שזה חלק מההצגה. זה היה מאוד דרמטי".

חליל אנג'רוואלה אמר כי הצליח להימלט מהתיאטרון עם אשתו ההרה והוריה, אחרי ש"קילוגרמים של בטון צנחו מהתקרה, בערך 45 דקות לאחר תחילת ההצגה. אנשים התחילו לצעוק - חשבנו שזה חלק מההצגה, אבל התקרה התפוררה והתחילה ליפול עלינו".

"ראינו המון אנשים מכוסים באבק, בקושי יכולתי לנשום. השחקנים ברחו מהבמה", הוסיף. צופה נוסף, אנדרו האוורד סמית', סיפר כי לדעתו הגורם לקריסה הוא ההישענות על המעקה: "בהפקה הזו הייתי צריך להישען כדי לראות את ההצגה, וכך עשינו גם אנחנו, מתחת ליציע שקרס".

"הייתה בהלה וכאוס" (צילום: רויטרס)
"הייתה בהלה וכאוס" | צילום: רויטרס

"כולם נחנקו והשתעלו"

אנה וסטיב, שהגיעו לתיאטרון לחגוג את יום ההולדת של אנה, נקלעו למחזה קשה. "רבע שעה אחרי שההצגה התחילה ראינו שהשורה הראשונה של המרפסת פשוט קורסת, ואחריה עוד שורה ועוד שורה עד שהתקרה פשוט התמוטטה עלינו", סיפרה האנה. "לא יכלנו לראות כלום, הכל התמלא עשן. פתחנו את הדלתות ורוב האנשים הצליחו לצאת, אבל היו לא מעט לכודים בפנים. ראינו אנשים פצועים, חלקם פצועים קשה".

די סטפנסון סיפרה כי שמעה שחקן צועק "תיזהרו!", "ואז שמעתי בום והרגשתי את הפסולת נופלת עליי". "כולם נחנקו והשתעלו", סיפר סקוט דניאלס, שחשב גם הוא שמדובר בחלק מההצגה. "רק נשרטתי קצת, אבל אחרים נפצעו קשה".

התיאטרון לאחר האירוע (צילום: רויטרס)
הפצועים פונו לבתי חולים סמוכים | צילום: רויטרס

ליבי גרונדי תיארה את רגעי הפחד: "היה פיצוץ, ואז ענן אבק עצום. בהתחלה חשבתי שזה אפקט, ושמעתי מישהו על הבמה מקלל כי הוא כנראה ראה את זה. האנשים היו מבועתים כשהם יצאו מהתיאטרון". ג'וליה קליי, שישבה בסמוך ליציע שקרס, סיפרה: "פתאום התחילה בהלה גדולה- חתיכות ענקיות של טיח ואבק נפלו על הראש, ונכנסו לי לגרון".

ראש הממשלה דייויד קמרון כתב בטוויטר: "עודכנתי לגבי המקרה, אני אסיר תודה לעבודה המהירה של צוותי החירום שעזרו לפצועים". דוברו של ראש העיר של לונדון, בוריס ג'ונסון, מסר כי "מחשבותיו ותפילותיו של ראש העיר הם עם הפצועים במקרה החמור הזה". מארק האדון, הסופר שכתב את הספר "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה", הגיב בטוויטר על האירוע: "זה מזעזע לראות את מה שקרה בתיאטרון. אני חש הקלה שאף אחד לא מת, ואני מקווה שהפצועים יחלימו".