קצר חשמלי בדירה במנהטן גרם לשריפה של בית דירות שלם בצ'יינטאון. לפחות שני בני אדם נהרגו בשריפה, עוד עשרות הגיעו לבתי החולים. 180 כבאים עבדו יותר מארבע שעות כדי לנסות ולכבות את האש.

אישה בת 33 וגבר בן 32 נהרגו בשריפה האדירה, שניהם התגוררו בקומה השנייה של הבניין. אישה אחת שברה את רגליה, שעה שקפצה מהקומה השלישית של הבניין וניסתה להימלט מהאש. כמה אנשים ניצלו, כאשר קפצו מגג הבניין הבוער לבניין שכן.

אן לינג, דיירת מהבניין הבוער, אמרה לרשת הטלוויזיה העירונית ניו יורק 1, "היו להבות מתחתינו, מעלינו ומהצדדים. ניסינו לפתוח את דלת החירום שנועדה לבריחה בשעת שריפה, אבל ברגע שפתחנו אותה פרצו ממנה להבות של כמה מטרים. דילגנו למעלה לעבר הגג, רגע לפני שהוא התמוטט הספקנו לקפוץ לגג השכן - וניצלנו ממוות בטוח".

בעל הבניין קיבל בחודש שעבר אזהרה מחברת החשמל, בה נאמר שהבניין אינו עומד בתקני הבטיחות. בחברה אמרו היום כי הם לא קיבלו כל סימן שהבעיות טופלו.

חוקרי השריפות אומרים שעדיין מוקדם לקבוע בוודאות מה גרם לשריפה, אבל מחקירה ראשונית עולה כי הקצר החשמלי פרץ בקומה השנייה והוא זה גרם לדליקה הראשונית. ראש מחלקת הכבאות בניו יורק אמר שמבצע הכיבוי היה קשה במיוחד מפני שהבית ישן והגג קרס לתוך בניין הדירות.