רשת הטלוויזיה "אל-ערבייה" המשדרת מדובאי דיווחה היום כי מטען חבלה רב עוצמה התפוצץ בסמוך לשיירתו של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד, סמוך לנמל התעופה בעיר המדאן. לפי דיווח אחר, רימון נזרק על השיירה. נשיא אירן עצמו לא נפגע בפיצוץ, אך מספר בני אדם נפצעו - רובם עיתונאים שליוו את הנשיא.

כשעה לאחר הדיווח הראשוני, הכחישה הטלוויזיה האירנית, מפי מקור בממשל האירני, כי שיירתו של נשיא אירן הותקפה. "מקור בלשכת הנשיאות האירנית הכחיש כי נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד הותקף במהלך ביקורו בהמדאן. האירוע שהתרחש היה פיצוץ של זיקוקי דינור, כאות שמחה לרגל הגעתו של הנשיא לעיר. לא היו שום נפגעים באירוע. מספר כלי תקשורת דיווחו כי נשיא אירן הותקף בעיר במהלך הביקור", לשון ההודעה.

לפני יומיים, נזכיר, נשא אחמדינג'אד נאום בו הצהיר כי סוכני מוסד "נשלחו לחסל" אותו. כלי התקשורת באירן המדווחים על ניסיון ההתנקשות קושרים בין הדברים, למרות שאין לכך כל בסיס.

דיווח נוסף: נעצר חשוד במעשה

השיירה הייתה בדרכה לעצרת בהמדאן, שם נשא לאחר מכן אחמדינג'אד נאום, כשהוא בריא ושלם. אתר אינטרנט אירני דיווח שמשליך הרימון, או מטען החבלה, נעצר. אתר אינטרנט המקורב ליו"ר הפרלמנט האירני עלי לריג'אני אישר את דבר התקיפה. האתרים האירניים מתארים את התקרית וכותבים כי, "היה פיצוץ עז ועשן היתמר".

מקור בממשל האירני אישר לסוכנות הידיעות רויטרס, כחצי שעה לאחר הדיווח הראשוני, את ניסיון ההתנקשות. לדברי המקור, מה שפוצץ היה מטען ביתי. אותו מקור דיווח גם הוא: נעצר חשוד במעשה. גם רשת אל ג'זירה מדווחת בדקות האחרונות על הפיצוץ שאירע בשיירה.

אורלי רחמיאן, מומחית לאירן מאוניברסיטת בן גוריון, אמרה לערוץ החדשות כי "זו עדות למה שמתרחש מתחת לפני השטח באירן. ככל הנראה כרגע האופוזיציה מכשירה את הקרקע, וזה ביטוי של המחאה. כנראה שגם התראגנו בשנה החולפת עד כדי ניסיון התנקשות".

שאהין גודאבי, דובר מועצת ההתנגדות האירנית השיב בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס על השאלה האם ארגונו עומד מאחורי ניסיון ההתנקשות, כי "בהחלט לא, בהחלט לא. אין לזה קשר אלינו. אני לא יודע מה קרה. אין לזה קשר אלינו".

בעבר דיווחנו על מספר מקרים בהם הותקף הנשיא אחמדינג'אד, הזכור בהם - כאשר הושלכה לעברו נעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק