(ארכיון) (צילום: חדשות 2)
ירה למוות, אך הורשע בניסיון רצח | צילום: חדשות 2

פלורידה סוערת בעקבות הכרעת המושבעים באחד המשפטים המתוקשרים בתולדותיה. חבר המושבעים החליט שלא להרשיע ברצח את מייקל דאן בן ה-47, לאחר שנער ממוצא אפרו אמריקני מת לאחר שנורה על ידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החבר המושבעים החליט להרשיע את דאן, מהנדס תוכנה במקצועו, בניסיון רצח בלבד, זאת על אף שהנער בן ה-17 נהרג לאחר שדאן פתח לעברו בירי. באירוע שהתרחש בנובמבר 2012, פרץ ויכוח ויכוח בין דאן לבין חבורת צעירים ממוצא אפרו אמריקני על רקע מוזיקה רועשת שבקעה ממכוניתם.

במהלך התקרית ירה דאן עשרה כדורים לעבר רכבם של הנערים, וכתוצאה מכך נהרג הנער בן ה-17. דאן טען להגנתו, כי פתח בירי לעבר הצעירים מתוך הגנה עצמית, לאחר שהוויכוח ביניהם הפך לאלים.

על אף ההתרחשויות, חבר המושבעים בפלורידה לא הצליח להגיע להסכמה באשר לסוגיית הרשעת דאן בסעיף הרצח, והחליט בתום המשפט המתוקשר להרשיע אותו בניסיון רצח בלבד.

בחודש יולי האחרון, זיכה חבר מושבעים את ג'ורג' צימרמן, מתנדב במשמר האזרחי שירה למוות בנער אפרו-אמריקני לא חמוש בשם טרייוון מרטין. מותו של הנער עורר סערה גדולה והאשמות בגין פעולה ממניעים גזעניים, בעוד היורה טען כי פעל מתוך הגנה עצמית. עשרות אנשים מחו על החלטת בית המשפט. אם המתנדב היה מורשע, הוא היה עשוי לרצות 30 שנות מאסר.