בייבי הופ. "יכלה להיראות כמו אחותה" (צילום: רויטרס)
בייבי הופ. "יכלה להיראות כמו אחותה" | צילום: רויטרס

לפני פחות משבוע הודיעה משטרת ניו יורק כי הצליחה לפענח את פרשת רצח הילדה בת ה-4 "בייבי הופ", שגופתה נמצאה בתוך צידנית בשנת 1991, וזהותה לא הייתה ידועה עד לאחרונה. בין מיליוני הצופים שעקבו אחר ההתפתחות המסעירה, הייתה גם לורנה ראמירז בת ה-27, שפחות מיממה לאחר מכן גילתה כי אותה ילדה - היא למעשה אחותה, שאותה לא פגשה מעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אנג'ליקה חוארז, הייתה רק בת 4 כשנחטפה על ידי דודה קונרדו, ומאז נעלמו עקבותיה. המשטרה לא הצליחה לקשר בין הגופה שנמצאה, לילדה הנעדרת עד לאחרונה, כששיחת טלפון אנונימית הובילה את הבלשים לבית המשפחה. זמן קצר לאחר מכן הידפקו השוטרים גם על דלתה של ראמירז ואמרו לה: "מדובר באחותך הקטנה".

הוריה של לורנה ואנג'ליקה נפרדו כשהייתה פעוטה. שנים לאחר מכן, בגיל 11, גילתה שיש לה אחות נוספת שנרצחה, אך מעולם לא זכתה לשמוע פרטים נוספים על המקרה. היא המשיכה בחייה, התחתנה וילדה שלושה ילדים.

ביום שלישי שעבר הדליקה את הטלוויזיה ונחרדה לשמוע לראשונה על הסיפור של הילדה בצידנית. "כשדיווחו בחדשות על פענוח המקרה והציגו את הקלסתרון, הייתה לי הרגשה בבטן, שאלתי את עצמי אם יכול להיות שזאת אחותי", היא משחזרת.

האחות: "רק מפלצת יכלה לעשות דבר כזה"

ואכן, התמונה שפורסמה על ידי המשטרה במשך השנים מזכירה בצורה יוצאת דופן את ראמירז היום. "יש להן את אותן העיניים, אף ופה. אם היא הייתה בחיים היום יכול להיות שהיא היתה נראית בדיוק כמוה", נכתב בעיתון הניו יורקי.

שני שוטרים נהרגו. ארכיון (צילום: רויטרס)
השוטרים הודיעו על לאחות על הקשר. אילוסטר | צילום: רויטרס

כשבלשי המשטרה הודיעו לה על הקשר המשפחתי לאחת הפרשיות המפורסמות בעשורים האחרונים בעיר ניו יורק, נשברה ראמירז ופרצה בבכי. "זה פשוט נורא, מי יעשה דבר כזה? רק מפלצת אמיתית יכולה", היא אומרת. "יש לנו ילד בן 4 עכשיו, קשה לדמיין את זה אפילו".

ביום חמישי האחרון חלקה לורנה כבוד אחרון לאחותה כשהלכה לבית הקברות שבו נטמנה "בייבי הופ". בשבוע האחרון הוצבה שם גם מצבה המציינת את שמה שלא נודע עד לאחרונה.

אמה, שמעולם לא דיווחה למשטרה על היעלמות הילדה, אמרה השבוע לכלי התקשורת שצבאו על דלתה כי היא "הרוסה" מהבשורות הקשות. "אי אפשר למצוא את העונש שמתאים לאדם שרוצח ילדות", אמרה וניסתה להדוף את הביקורת על התנהלותה. "לעולם לא תבינו את כאבי".