חדר הלבשה (צילום: רויטרס)
מה רואים סוכני ה-FBI? | צילום: רויטרס

תראו מי שמסתכל: שני אנשי FBI מואשמים בשימוש בציוד מעקב וריגול ממשלתי - למטרות לא ממש ביטחוניות. בארה"ב מדווח כי אנשי השירות החשאי השתמשו בציוד על מנת להציץ לבנות-עשרה בתאי הלבשה, בזמן שאלו מדדו שמלות נשף באירוע צדקה. העבירות המיוחסות להם: קשירת קשר, ביצוע פשע וחדירה לפרטיותן של הנערות.

הצוות עבד בחדר הלוויינים של הסוכנות, שממוקם בתוך מרכז מסחרי. במהלך משמרתם, על פי החשד, העדיפו שני הסוכנים להתרכז בחדרי הלבשה זמניים שהוצבו לא רחוק, לרגל אירוע שהתרחש בסמוך. הנצפות היו בנות עשרה שהשתתפו בפרוייקט צדקה מיוחד, שבמהלכו היו צריכות להחליף עשרות תלבושות. השניים מואשמים כי צפו בנערות במשך לא פחות משעה וחצי. 

"אלה האנשים שאמורים לשמור על בטחוננו?"

ה"מבצע" המודיעיני עלול לעלות להם ביוקר: שני אנשי השירות הפדרלי עלולים להיזרק לכלא לתקופה של לא פחות משנה שלמה, בנוסף לקנס כספי של אלפי דולרים.

"אני לא יכולה למצוא את המילים שיתארו את המעשה הבלתי מתקבל על הדעת הזה", אמרה אחת ממארגני האירוע. "השימוש הפסול בציוד מעקב ממשלתי מעורר חלחלה. אלה האנשים שאמורים לשמור על ביטחוננו?".

ב-FBI נבוכים מאוד מהמקרה ונמנעים מלהרחיב עליו בפרטים. בתגובה לפרסום בעיתונות האמריקנית נכתב רק כי "הארגון נחוש לחקור לעומק את האירוע, ומודאג מהפצת הפרטים של קורבנות האירוע הזה".