נאבקים בפדופיליה בפיליפינים (צילום: רויטרס)
נאבקים בפדופיליה בפיליפינים | צילום: רויטרס

רשת בינלאומית של פדופילים נחשפה במסגרת חקירה בבריטניה בחשד להתעללות מינית בילדים. על פי החשד, הרשת פעלה  בבריטניה, בארה"ב ובאוסטרליה ושידרה באינטרנט סרטונים בצפייה ישירה של התעללות מינית בילדים שצולמו בפיליפינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסוכנות הבריטית הלאומית למלחמה בפשע מסרה כי החקירה חוצה ימים ויבשות. על פי ההודעה נעצרו 29 חשודים בתשע מדינות שונות, ששילמו כסף כדי להיות עדים להתעללות. המשטרה הבריטית העידה שהתופעה של שימוש בילדים ממדינות מתפתחות לטובת סטיות ברשת הפכה ל"תופעה מדאיגה".

"החקירה חשפה מספר אנשים מסוכנים שמשלמים כדי לראות התעללות מינית בילדים", אמר אנדי בייקר, מצוות החקירה. "אי אפשר לעבור על זה בשתיקה. העובדה שהם נמצאים במרחק של אלפי מיילים לא משנה את העובדה שהם אשמים. לדעתי, הם אחראים להתעללות בילדים האלו ממש כמו אלו שמתעללים בילדים בפועל".

יותר מ-700 חשודים נמצאים על הכוונת של הרשויות

החקירה החלה לאחר בדיקה שגרתית בביתו ובמחשבו של טימותי פורד, פדופיל מוכר למשטרה בבריטניה. על פי הפרסום בסוכנויות הידיעות, החוקרים מצאו על המחשב של פורד סרטונים שצולמו בפיליפינים במהלך שנת 2012. לאחר החשיפה נוצר קשר עם המשטרה הפדרלית בארצות הברית ובאוסטרליה.

פורד הואשם ונשלח למאסר של שמונה שנים וחצי. על פי הפרסומים, הוא תכנן לנסוע לפיליפינים כדי לקחת חלק פעיל בהתעללות בילדים. 29 חשודים אמנם נעצרו, אבל יותר מ-700 חשודים נמצאים על הכוונת של הרשויות.

הרשויות בפיליפינים הוציאו שלושה צווי חיפוש ו-15 ילדים בגילאי 6-15 נמצאו כשהם מוחזקים בידי סרסורים והועברו לרשויות הרווחה. סטפאני מקורט, מהאגודה הבריטית למניעת ניצול של ילדים, אמרה לרשת BBC כי "הפדופילים לא צריכים לחשוב שהם בטוחים ברשת. הם צריכים לדעת שהם ישלמו על הפשעים האלה, למרות העובדה שהם נעשים בצידו השני של העולם. זה גרוע באותה המידה".

"אנו צריכים את הסיוע של הקהילה כדי להילחם בתופעה", אמרה מישל ראמה מהעיר צ'בו במרכז הפיליפינים, שבה בוצעו חלק ממקרי ההתעללות. "זה הכרחי מפני שהפשעים האלו נעשים בבתים פרטיים, רחוק מעין הרשויות. כשיש לך עוני, הזמינות של הטכנולוגיה והאפשרות לעשות כסף קל, זה מה שמוביל למקרים האלה. אנו נלחמים בזה, אבל בלי תמיכת הציבור מה נעשה?".