מקים אוניברסיטה לחקר הגרעין. אחמדינג'אד (צילום: איי פי)
מקים אוניברסיטה לחקר הגרעין. אחמדינג'אד | צילום: איי פי

הסבה מקצועית: נשיא אירן היוצא מחמוד אחמדינג'אד קיבל אישור רשמי להקים אוניברסיטה טכנולוגית חדשה במדינה, שתעסוק בין היתר בחקר הגרעין - כך מדווח אתר אינטרנט במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האתר השמרני tasimnews דיווח כי אחמדינג'אד קיבל את האישור ממועצת המהפכה העליונה לענייני תרבות ונאמר כי שם כי הלימודים יתמקדו בטכנולוגיית מידע, ננוטכנולוגיה, תעופה וחלל וכן מדע גרעיני.

אחמדינג'אד יעזוב את משרדו באופן רשמי רק ב-4 באוגוסט, אז יושבע הנשיא החדש רוחאני. מאז היבחרו של רוחאני, ירד אחמדינג'אד מהכותרות במדינה, אך הוא עדיין נהנה מבסיס תמיכה נרחב למדי, בייחוד באזורים העניים יותר במדינה.

"אירן ביקשה שיחות ישירות עם ארה"ב"

רוחאני. מסרב לקבל את ההתפטרות (צילום: רויטרס, חדשות)
מעוניין במו"מ? הנשיא הנכנס רוחאני | צילום: רויטרס, חדשות

בתוך כך פורסם אתמול כי ראש ממשלת עירק, נורי אל מליכי, הודיע החודש לממשל האמריקני כי אירן מעוניינת בשיחות ישירות עם ארצות הברית על תכנית הגרעין שלה - כך אמרו פקידים מערביים לעיתון "ניו יורק טיימס".

בפגישה שהתקיימה בתחילת יולי עם השגריר האמריקני בבגדד, מליכי העביר את המסר מבכירים אירנים וטען כי חסן רוחאני, הנשיא הנכנס של אירן, יהיה רציני לגבי כל דיון עם ארצות הברית.

למרות שמליכי הצביע על כך שהוא היה במגע עם מקורביו של המנהיג העליון של אירן, האייתוללה עלי חמינאי, הוא לא אמר עם מי היה בקשר בדיוק. פקידים מערביים לא ידעו לומר האם אירן תכננה להשתמש בעירק כמתווכת או שמא מדובר ביוזמה של הממשל העירקי.