גמילה קשה: אחרי שנחשף סיפורו המזעזע של פעוט אינדונזי בן שנתיים שמעשן כמו קטר, החליטה עכשיו אמו לעזור לו להיגמל מההרגל המגונה כדי לנסות ולהציל את חייו.

סיפורו של ארדי זיעזע את העולם כאשר תועד בוידאו כשהוא מעשן בשרשרת לא פחות מאשר 40 סיגריות ביום. כשלא היה מעשן, הוא היה מתחיל לבכות בהיסטריה ודורש את הסיגריה שהיה זקוק לה.

"העישון הוא חלק אינטגרלי מהתרבות שלנו והוא לא אובחן כמשהו מסוכן שגורם לנזקים", הסביר סטו מויילדי, יו"ר הוועדה להגנת הילד באינדונזיה. מויילדי נפגש לאחרונה עם אמו של ארדי כדי לנסות ולעזור לו להיגמל.

"אני לא רוצה לתת לו סיגריות, אבל מה אני יכולה לעשות?", שאלה אמו של ארדי את מויילדי בדמעות. "אני מבולבלת". אמו של אלדי אף הראתה למויילדי צלקת גדולה על מצחו של הילד אשר נוצרה, לדבריה, כאשר הפעוט הטיח את ראשו בקיר כשלא קיבל את הסיגריה המיוחלת.

כעת, ינסה מויילדי להפנות את ארדי הפעוט לטיפול גמילה מסיגריות. היעד בשלב הראשוני הוא להפחית את כמות העישון ובהמשך להפסיקו לגמרי. עם זאת, טוען מויילדי, הסיכוי שארדי הקטן יפסיק לעשן לגמרי שואף לאפס, אך לפחות הם ינסו למזער נזקים.

מעשן כמו קטר

בשבוע שעבר נחשפו התמונות הראשונות של ארדי ריזאל, הפעוט האינדונזי שנוהג לעשן 40 סיגריות ביום. ארדי בן השנתיים התמכר לניקוטין אחרי שאביו מוחמד נתן לו את הסיגריה הראשונה כשהיה בן 18 חודשים בלבד.

עכשיו הוא משחק ברכבת הצעצוע שלו, כשאת העשן של הקטר - הוא מייצר לבד. אמו דיאנה אומרת כי "הוא מכור לחלוטין, אם הוא לא מקבל את הסיגריה, הוא מתעצבן וצועק ודופק את ראשו בקיר, הוא אומר שהוא לא מרגיש טוב".

"הוא נראה לי די בריא"

ההורים לא מאוד מודאגים מההתמכרות של ארדי, אלא ממחירו של ההרגל המגונה - בערך שישה דולרים אמריקנים ביום.

הרשויות באינדונזיה ניסו להפסיק את ההתמכרות של הפעוט. על פי הדיווחים, הם אפילו הציעו למשפחה כלי רכב חדש במתנה במידה וארדי ייגמל, אבל האב מוחמד, דייג במקצועו, אומר: "הוא נראה לי די בריא, אני לו חושב שיש כאן בעיה".

רוצים לצפות בקטעי וידאו מפתיעים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות