קבוצה נוצרית מארצות הברית פשטה בימים האחרונים על רחובות מנילה, בירת הפיליפינים, כדי להעביר את המסר: העולם מגיע לקיצו - בעוד 10 ימים. אחד הפעילים אמר כי "הרס עולמי יתרחש ביום 17 בחודש השני של לוח השנה הנוצ'יאני, העולם כולו ייהרס ב-21 למאי, הוא היום ה-17 של החודש השני בלוח השנה העברי".

הפעילים מהכת הנוצרית לא נותנים לעובדות להפריע להם. כשהשמש תשקע על הפיליפינים ב-21 בחודש מאי השנה, הם טוענים, העולם, או לפחות החיים בעולם, ישקעו איתה. מצוידים בחולצות טי, מגאפונים ופליירי, הם מפיצים את הבשורה לכל מי שמוכן לשמוע וגם למי שלא. "האל נתן לאברהם אזהרה, הוא נתן לנוח אזהרה, הוא סיפק הרבה מאוד אזהרות ועכשיו אנחנו מזהירים שסוף העולם מגיע בקרוב", הם קוראים לכל כיוון.

אולי הגיע הזמן לאיזה עונש

סוף העולם כבר כאן, או כך לפחות חוזה מנהיג הקבוצה, הארולד קמפינג, שטוען כי הוא לא סתם מנחש. הוא חישב, לדבריו, את התאריך על פי הכתובים. אחריו הלוכים פעילי הקבוצה הדתית שעזבו מאחור משפחות, בתים ועבודות. אבל במנילה, בירת הפיליפינים, כמו בעוד מקומות בעולם, לא מודאגים מידי. "אף אחד לא יכול לחזות את סופו של העולם", גיחך מוכר מקומי.

אבל רבים אחרים מסכימים, שאולי הגיע הזמן לאיזה עונש ראוי על האנושות. "אולי זה באמת יקרה מפני שיש הרבה מאוד חוטאים בעולם, אבל לא כמו שהם חוזים. יום הדין הוא לא 21 במאי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק