התמונה שחוללה את הסערה
התמונה שחוללה את הסערה | צילום:

האש האולימפית בערה - ואיתה גם הסערה ברשת האינטרנט: אולימפיאדת החורף בסוצ'י רק החלה אמש בטקס מרהיב ורב רושם, אלא שבדומה לימים שקדמו לפתיחתה - השערוריות לא מפסיקות לרדוף אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחליקה הרוסייה הנודעת והאלופה האולימפית לשעבר שברשותה שלוש מדליות זהב אולימפיות, אירנה רודנינה, זכתה אמש בכבוד להיות אחת ממדליקי הלפיד בטקס פתיחת אולימפיאדת החורף, שנער באצטדיון "פישט" המפואר בסוצ'י. אלא שאותה אלופה שזוכה לכבוד רב ברוסיה - חוללה שערורייה של ממש ברשת, רק לפני כמה חודשים, ששבה לרדוף אותה גם היום.

בספטמבר האחרון העלתה רודנינה, המכהנת גם כחברת פרלמנט מטעם מפלגתו של פוטין, תמונה לעמוד הטוויטר שלה, בה נראה נשיא ארה"ב ברק אובמה לצד רעייתו מישל. אובמה נתפס בעדשת המצלמה כשהוא אוכל ופיו נפוח, ורודנינה החליטה לצייץ את התמונה המשעשעת בדף הטוויטר שלה, אחרי ש"הושתלה" בתמונה בננה.

השוותה את הזוג אובמה לזוג קופים - וחוללה סערה

רודנינה מדליקה את הלפיד בטקס, אמש (צילום: AP)
רודנינה מדליקה את הלפיד בטקס, אמש | צילום: AP
בכך שצירפה לתמונה את אותה בננה, רודינה למעשה התכוונה ללעוג לנשיא - כך לפחות טענו אז האמריקנים שראו בכך מעשה גזעני, כיוון שנראה היה כאילו היא משווה את אובמה ורעייתו לקופים. התמונה, שחוללה אז שערורייה, נמחקה זמן קצר לאחר שהועלתה לרשת. רודנינה, שהתגררה שנים רבות בארה"ב, טענה להגנתה כי רק שיתפה תמונה שחברים אמריקניים שלה שיתפו - וכי הבננה הודבקה עליה במקור.

אמש, לאחר טקס פתיחת המשחקים, התבקש המנהל האומנותי של הטקס להתייחס לציוץ השערורייתי של רודנינה ונשאל איך נתנו לה להדליק את הלפיד אחרי שהעלתה תמונה כה שערורייתית. "לא ידעתי על תקרית הטוויטר שלה, אבל מה שבטוח הוא שרודנינה היא אחת הספורטאיות הכי מוערכות ברוסיה וללא ספק הגיע לה הכבוד", אמר המנהל קונסטין ארנסט. "כמו שהצהיר יו"ר הוועד האולימפי - לספורט לא צריך להיות כל קשר לפוליטיקה - ועל כולנו לזקוף לזכות רודנינה רק את הישגיה כספורטאית מצטיינת".