קנגורו באוסטרליה (צילום: רויטרס)
שמים סוף לקנגורו'ס? | צילום: רויטרס

גורמים רשמיים בבירה האוסטרלית קנברה מאיימים להתחיל לירות ולחסל את אחד הסמלים של המדינה- הקנגורו. הכל בשל תאונות הדרכים הרבות שנגרמות בגלל היונק הקופצני ובעקבות חדירה של פרטים למרחב המחייה העירוני. רבים מתושבי העיר מתנגדים, אבל חלק מאנשי העירייה אומרים שפשוט אין ברירה.

הרשויות ניסו בעבר לערוך מבצע עיקור וסירוס של הקנגורו שחיים בטבע, אבל ללא הצלחה. גם פרוייקט הגידור סביב העיר והכבישים לא הצליח לצאת לפועל. היוזמה להתחיל לירות בבעלי החיים עלתה לאחר ש-17% מתושבי העיר דיווחו שהתנגשו השנה בקנגורו לפחות פעם אחת, בחלק מהמקרים זה נגמר באסון.

תושבים אחרים מהבירה דיווחו לעירייה שחזרו לביתם ומצאו קנגורו אלים ממתין להם בסלון. בארי סטיוארט, צייד בשירות הממשלה, מספר שמדי ערב הוא מחסל 25 קנגורואים. "לעזאזל - זו חיה יפה", הוא אמר לכתב רשת SKY באוסטרליה. "אני לא רוצה להרוג אותם, אבל לפעמים פשוט אין ברירה, אני מוכרח לעשות את זה".

פאט אובראיין, נשיא הליגה לשמירה על חיות הבר באוסטרליה, ומי שגידל את איש התנינים המנוח סטיב ארווין מתנגד בכל תוקף ליוזמת החיסול. "זו שערוריה שאנשים רוצים לירות בסמלה של המדינה. הזמנים בהם פתרו בעיות בירי רובים עברו מזמן".

בעירייה החליטו להציג את הדילמה לתושבים ולערוך משאל עם. ב-11 במאי הם יגיעו לקלפיות ויחליטו אם להתחיל בחיסול הקנגורו או לנסות לחיות עם המקפצים בשלום.