איימי קופנד, לפני שנדבקה בחיידק (צילום: באדיבות המשפחה)
איימי קופנד, לפני שנדבקה בחיידק | צילום: באדיבות המשפחה

נחבלה במהלך בילוי וכמעט מתה מחיידק טורף - איימי קופלנד, בת 24 מג'ורג'יה שבארה"ב, נדבקה בחיידק הנדיר בעקבות חתך, וכבר איבדה את רגלה ואת אצבעות ידיה.

לפני כשבועיים בילתה איימי במתקן "אומגה" סמוך למקום מגוריה, כשבמהלך הגלישה נקרע הכבל והיא נפלה לקרקע ונחתכה ברגלה. היא פונתה לבית החולים, שם סגרו את הפצע בעזרת 22 תפרים ושלחו אותה לביתה בצירוף משככי כאבים.

הסיוט של איימי הלך במהלך הלילה, כשחזרה לבית החולים בעקבות כאבים עזים ברגלה. היא שולחה שוב לביתה בצירוף משככי כאבים חזקים יותר - ריטואל שחזר על עצמו פעם נוספת למחרת. לבסוף, יומיים לאחר מכן, נחרדו הרופאים לגלות כי היא סובלת מזן נדיר של חיידק טורף, שנקרא nercotizing fasciitis.

עוד באותו לילה נאלצו הרופאים לכרות את רגלה השמאלית של איימי וכן רקמות מבטנה, בניסיון לעצור את המשך התפשטות החיידק המסוכן. במהלך הניתוח לקתה בדום לב, אך הרופאים הצליחו להחיות אותה. בריאיון לרשת הטלוויזיה NBC סיפר אביה של איימי כי בתו צפויה לאבד את כל אצבעותיה, אך הרופאים מקווים להציל את כפות ידיה באופן שיאפשר לה להשתמש בפרוטזות.

"רגע של אימה ודיכאון"

הוריה של הצעירה מספרים כי החלו ללמוד לקרוא את תנועות שפתיה במטרה לתקשר איתה ביתר קלות. לאיימי לא נגרם נזק מוחי או נזק בלתי הפיך לריאות, אך היא אינה מודעת לנזק הקשה לידיה. "אבשר לה את החדשות הקשות ביום שתפסיק להשתמש במכונת ההנשמה", אמר אביה. "אני חושב שזה יהיה רגע של אימה ודיכאון עבורה".

רופאיה של איימי חוששים כי בסופו של דבר יהיה הכרח לכרות גם את ידיה ואת רגלה הימנית, אך ההורים משתדלים לשמור על אופטימיות. "בהתחשב בסיכויי ההישרדות האפסיים שלה, העובדה שהיא איתנה, ללא נזק מוחי, היא נס", אמר אביה. הוא סיפר כי בתם ביקשה, גלידה ברגע שתחזור לאכול בכוחות עצמה.

"העיקר הוא לנסות להישאר חיוביים ולהסתכל על העתיד, במקום לשקוע בעבר. אנחנו מאמינים שלאיימי מצפה עתיד מזהיר", הוסיף האב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק