יום עצוב מאוד בגן החיות של העיר אמן, בצפון הולנד. אנאבל, פילה בת 45, הפילה הוותיקה ביותר בגן החיות, נפלה ונתקעה בתעלה. לאחר מאמצים ארוכים להצילה, נאלצו להרדים את אנאבל ולהמית אותה.

הפילה הקשישה לא הצליחה לצאת מהתעלה בכוחות עצמה לאחר הנפילה. אחד המבקרים בגן החיות מיהר להזעיק את העובדים והמטפלים, אבל גם הם לא הצליחו לסייע, אפילו לא עם עזרתם של עשרות מבקרים. אחד העובדים סיפר לטלוויזיה ההולנדית:  "לא ראינו מה קרה, אבל אחד מהמבקרים שלנו ראה. הוא אמר שהפילה שיחקה, מעדה ונפלה לתוך התעלה. היא נפלה על החול ונתקעה כאן".

אחרי כמה שעות של ניסיונות נואשים, במהלכם הפילה הלכה ואיבדה את הכרתה, הוזמן מנוף שחילץ את אנאבל, אבל היא לא הצליחה להתאושש. אנאבל נותרה בהלם, בלי כוח. דבר לא הצליח להעיר אותה כדי לשוב ולעמוד על רגליה. לווטרינר של גן החיות לא נותרה ברירה והוא הזריק לה חומר מרדים, ששם סוף לסבל ולחייה של אנאבל.

פילים מסוגלים לחיות בתנאי שבי עד גיל 70. בטבע הם חיים עד גיל 60. היום, רוב הפילים האסייתים והפילים בכלל חיים בתנאי שבי. רק 30 עד 40 אלף פרטים ממשיכים לחיות בטבע בהודו ובמדינות מרכז ומזרח אסיה. השאר מוחזקים בשבי, בקרקסים ובמרכזי אטרקציות לתיירים.