בעוד שהעולם רק סיים להתאושש מהחתונה המלכותית בבריטניה, בשעה זו יוצאת לדרך חתונה מלכותית נוספת, מלאה בהוד והדר - הפעם במונקו, שם ישא לאישה הנסיך אלבר בן ה-53 את ארוסתו הדרום אפריקנית, השחיינית שרלין ויטסטוק בת ה-33.

עבור אזרחי הנסיכות הקטנה מדובר בחגיגה של ממש. אם לתושבי הממלכה הבריטית באה חתונתם של וויליאם וקייט "רק" 20 שנה אחרי החתונה המלכותית של צ'ארלס ודיאנה, עבור מונקו מדובר בחתונה הראשונה מאז שנת 1953, אז רנייה השלישי, אביו של אלבר, נשא לאישה את השחקנית זוכת האוסקר גרייס קלי.

הטקס מתקיים בארמון המלוכה במונקו, אליו הגיעו לא פחות מ-3,500 מוזמנים, במדינה שכמות האזרחים בה היא כ-8,000 אנשים בלבד. טקס החתונה הוא רק אות הפתיחה לפסטיבל בן שלושה ימים שייערך בנסיבות בקרוב ויכלול חגיגות רבות.

למרות בכירותם, הדוכסים וויליאם וקייט לא לוקחים חלק בחתונה המלכותית של עמיתיהם ממונקו. מי שכן מכבדים את בני הזוג המלכותי בנוכחותם הם הדוגמנית נעמי קמפבל, המעצבים רוברטו קבלי וג'ורג'יו ארמני והמתעמלת נדיה קומנצ'י.

הטקס האזרחי היום, הטקס הדתי מחר

בני הזוג הכירו כבר בשנת 2,000, אז הגיעה ויטסטוק לתחרות שחייה במונקו - וכבשה את לבו של אלבר. על החתונה המלכותית מעיבות שמועות שמתרוצצות בימים האחרונים בנסיכות, כי ויטסטוק קיבלה "רגליים קרות" והתכוונה לשוב חזרה למולדתה.

החתונה הזאת צפויה להיות ללא ספק אחת המפוארות שידע העולם. את השמלה של הכלה הנרגשת עיצב לא פחות מאשר המעצב הנודע ג'ורג'יו ארמני, בין האורחים יהיו 20 מנהיגי מדינות, השטיח האדום עשוי משתי טונות של בד ואת ארוחת הערב החגיגית הכין השף אלן דיקס.

יש לציין כי היום נערך רק הטקס האזרחי שמציין את איחוד החתן והכלה. הטקס הדתי ייערך רק מחר בחצר ארמון הנסיך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק