מתוך הסרט "תמימות המוסלמים" (צילום: יוטיוב)
הבית הלבן מבקש להסיר את הסרטון | צילום: יוטיוב

ענקית האינטרנט גוגל סירבה לבקשה יוצאת הדופן של הבית הלבן להסיר את הסרטון הלועג לנביא מוחמד מאתר שיתוף הקבצים "יו-טיוב" שבבעלותה. החברה טוענת: "הסרטון לא מפר את תנאי השימוש של יו-טיוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר גורמים בבית הלבן פנו לענקית הטכנולוגיה גוגל, הבעלים של אתר הסרטונים "יו-טיוב" בבקשה לבחון את האפשרות להסיר את הקדימון לסרט "תמימות האסלאם" הלועג לנביא מוחמד וגרם למהומות ברחבי העולם הערבי.

בהצהרה שפרסם דובר הבית הלבן ג'יי קרני נאמר כי הבקשה נשלחה בתגובה לסרט שהממשל רואה בו "ראוי לגינוי ומבחיל". הבית הלבן הבהיר במקביל כי הבקשה אינה נותנת לגיטימציה ואינה מצדיקה בשום צורה את מקרי האלימות הרבים שהצית הסרט.

במהלך השבוע סירבה החברה להסיר את הסרט אך הסכימה לחסום אותו לצפייה בלוב ובמצרים לאחר המהומות שפרצו סמוך לבנייני השגרירות האמריקניות בשתי המדינות. עוד הסכימה ענקית האינטרנט לצנזר את הסרט בפקיסטן ובהודו.

בעקבות הסרט: הפגנות ברחבי העולם הערבי

3 הרוגים בשיירת מים. אילוסטרציה (צילום: Reuters)
בעקבות הסרט: מהומות בכל רחבי העולם הערבי | צילום: Reuters

גם היום המשיך הסרט לעורר את ההמונים ברחבי העולם המוסלמי. הפגנות הזעם נגד הסרט המשמיץ את האסלאם התרחבו היום ברחבי העולם הערבי: לסודן, כווית, תימן, קשמיר ולעוד שורה ארוכה של יעדים בכל רחבי העולם. בתוניסיה חולץ השגריר האמריקני מבית השגרירות שהותקף, והועלה באש ביה"ס האמריקני. מפגינים פרצו היום גם לשגרירות גרמניה ובריטניה בסודן.

במקביל, גלשה היום המחאה האסלאמית היום גם לירושלים ולעכו. עשרות צעירים ניסו להגיע אל הבניין ששימש בעבר את הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים, אך נהדפו על ידי כוחות המשטרה. אלפים השתתפו בהפגנות בצפון וקראו לשליטת האסלאם בעולם. בגבולה הדרומי של ישראל, פרצו למתחם הכוח הרב לאומי עשרות בדואים חמושים וניהלו קרב עם הכוחות במקום. מספר פצועים פונו על ידי צה"ל לבית החולים סורוקה וצבא מצרים הגיע למקום על מנת להרגיע את הרוחות.