שפנפנות פלייבוי. ארכיון (צילום: רויטרס)
שפנפנות פלייבוי. ארכיון | צילום: רויטרס

האם אחוזת פלייבוי מסוכנת לבריאות? טירת הרווקים האגדית של יו הפנר נמצאת תחת חקירה בימים אלה, אחרי שיותר מ-80 אורחים בוועידה ומסיבה שנערכו במסיבה חלו. האורחים גילו תסמינים החשודים כ"מחלת הלגיונרים".

עשרות ממשתתפי כנס הטכנולוגיה "דומיינפסט" שנערך בעיר סנטה מוניקה שבקליפורניה בתחילת החודש, גילו סימפטומים של המחלה, הכוללים חום, זיהום בכלי הנשימה וכאבי ראש חזקים. ארבעה מהאורחים, ממוצא שוודי, אובחנו כחולים בחיידק "מחלת הלגיונרים", שמשגשגת בתנאים של חום ולחות.

כעת, חלק מהאורחים מאשימים מכונת עשן שסיפקה אווירה במסיבת הסיום של הכנס, שנערכה באחוזת פלייבוי. אשתו של רון ג'קסון, אחד האורחים במסיבה, חלתה במחלה. ג'קסון הסביר כי "נכון לעכשיו מספר הקורבנות הוא כ-80", מספר, "וכולם טוענים שחלו ביממה שאחרי המסיבה", לדבריו.

ג'קסון אינו היחיד, רבים האנשים שהתלוננו בפני המשרד ללוחמה במחלות בקליפורניה והמכנה המשותף לכולם הוא העובדה שנכחו במסיבה. "אני לא רוצה להפנות אצבע מאשימה כלפי אחוזת פלייבוי", אמר ג'קסון, "אבל ידוע שהחיידק חי במים חמימים וכל אורחי המסיבה היו אפופים בערפל החמים שיצא מהמכונה במשך כל הערב.

נציג מחברת פלייבוי מסר בתגובה כי "אין אמת בשמועה לפיה מישהו נדבק במשהו באחוזת פלייבוי", אמר הנציג. האיש הוסיף כי אין ראיות התומכות בשמועה, "איש מעובדי האחוזה לא חלה, התקליטן היה אפוף ערפל כל הערב ולא חלה", טען. נציג החברה אמר כי החברה מתכוונת לשתף פעולה עם החקירה במלואה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק