זירת האירוע. לוס אנג'לס
זירת האירוע. לוס אנג'לס | צילום:

שעות לאחר הירי בשדה התעופה הבינלאומי בלוס אנג'לס, פרטים נוספים שופכים אור על זהותו של האיש שעומד מאחורי התקרית הקשה: פול סיאנסיה, אזרח אמריקני בן 23, הוא היורה, שמוחזק כעת בידי רשויות החוק בארה"ב לאחר שנורה ונעצר. מצבו הרפואי לא ידוע בשלב זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירת האירוע ומעדויות של עוברי אורח עולה כי סיאנסה הגיע אמש לטרמינל 3 הומה האדם של שדה התעופה, שלף רובה חצי אוטומטי והחל לירות לכל עבר, כתוצאה מהירי נהרג איש ביטחון מקומי ונפצעו מספר מאבטחים נוספים.

גורם ברשויות אכיפת החוק האמריקניות עולה כי החשוד לבש מדי צבא ישנים ונשא תיק שעליו היה כתוב שהוא רוצה "להרוג מאבטחים וחזירים", כשכוונתו ככל הנראה לשוטרים, שכינוי הגנאי שלהם באנגלית הוא "חזירים".

החשוד בירי
החשוד בירי | צילום: רויטרס

אביו של החשוד חשש שבכוונתו לשים קץ לחייו

על פי דיווחים נוספים, על גופו של סיאנסיה נמצא פתק ועליו מסרים אנטי ממשלתיים והבעת רצון למות במהלך ירי בשדה התעופה. בסופו של אותו מכתב, שתוכנו המלא עוד לא ידוע, האותיות NWO, ראשי התיבות של "סדר עולמי חדש". כמות גדולה של קליעים נמצאה גם כן, על החשוד בירי.

אביו של סיאנסיה פנה למשטרה והתריע כי ייתכן לבנו נטיות אובדניות. "אחיו הצעיר קיבלו ממנו הודעת טקסט שבה אמר פור שהוא שוקל לשים קץ לחייו", אמר קצין במשטרת פנסילבניה, מקום מגוריו של החשוד. לדברי הקצין, הוא יצר קשר עם משטרת לוס אנג'לס על מנת לוודא כי לחשוד נערכות בדיקות מתאימות בשל מצבו.

האירוע גרם לבהלה עצומה בארה"ב, ואף לשיתוק של נמל התעופה במשך שעות ארוכות. טיסות יוצאות בוטלו, ואלה שהיו אמורות לנחות במקום הופנו לנמל תעופה אחר. חברות התעופה הישראליות, שלא עובדות במהלך השבת, לא נפגעו כלל מהקפאת הטיסות.