אוטובוס התיירים אחרי הפיצוץ (צילום: AP)
הפיגוע בבורגס, בשנה שעברה | צילום: AP

שר הפנים הבולגרי חשף היום בריאיון לרשת הטלוויזיה המקומית TV7 כי ההערכה במדינה היא שהמפגעים מבורגס היו אזרחים מקנדה ואוסטרליה שהחזיקו גם באזרחות לבנונית. לדבריו, הם ככל הנראה היו סטודנטים להנדסה מלבנון שגם תכננו משם את הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי יותר משבוע הודיעה בולגריה כי יש לה ראיות מוצקות לכך שארגון חיזבאללה היה מעורב בפיגוע. על פי השר צווטן צווטנוב, לרשויות במדינה טרם ידועים שמות המחבלים, אך החקירה בעניינם עדיין מתנהלת. שלשום העבירה בולגריה ללבנון את דוח הפיגוע שהתרחש בשנה שעברה - בו נקטלו חייהם של חמישה ישראלים.

"משלחת חמאס גורשה מבולגריה"

במקביל, בכיר חמאס סלאח ברדוויל סיפר כי משלחת רשמית של התנועה שהייתה בביקור רשמי פשטה על המלון בו לנו בבירה סופיה והעבירו את חברי המשלחת לשדה התעופה, לקראת גירושם לטורקיה.

על פי אנשי המשלחת, החלטת הרשויות בבולגריה לגרשם נבעה ככל הנראה בשל לחץ פוליטי מצב ישראל. הממשלה הבולגרית דחתה אתמול בתוקף דיווח שלפיו התקיימו פגישות בין נציגים רשמיים של חמאס לאנשי ממשלה במדינה. מקורבים לתנועה סיפרו כי שלושת הבכירים בחמאס הגיעו לבולגריה בהזמנתו של המרכז ללימודי מזרח התיכון. במשלחת היו גם בכירי התנועה מעזה מושיר אל-מסרי ואיסמאעיל אל-אשקר.