היום יצוין ברחבי העולם יום השנה למותו של מלך הפופ מייקל ג'קסון. בצעד לא שגרתי יוכלו אלפי המעריצים לפקוד את בית הקברות "הדשא הנצחי" בלוס אנג'לס, לכבד את זכרו של ג'קסון ולהניח פרחים.

למרות זאת, מי שיבקשו להגיע עד לקבר עצמו ינחלו אכזבה מרה, שכן רק בני המשפחה יורשו לעשות זאת. מעריצים רבים מרחבי העולם כבר נמצאים בבית הקברות וגם אלו שלא יכולים להגיע עד לשם, יוכלו להשתתף באירועים פרטים וציבוריים שיתקיימו במקומות שונים לזכרו של מלך הפופ.

משפחתו של ג'קסון לא צפויה לקחת חלק באחד האירועים הפומביים לציון יום השנה למותו של מייקל. דובר המשפחה מסר כי בכוונת קרוביו של ג'קסון להתאסף יחד באירוע פרטי ושקט ולציין את זכרו.

במשטרת לוס אנג'לס נערכים היום בכוחות מתוגברים סביב ביתו של ג'קסון במטרה למנוע מהמעריצים הנלהבים להפריע לבני המשפחה. "נבטיח את שלום המעריצים שרוצים לזכור את ג'קסון, אך גם נאפשר למשפחה להתייחד עם זכרו בשקט", אמר דובר מטעם המשטרה המקומית.

"לא היה לי אף פעם ספק שהוא נרצח"

ילדיו של ג'קסון, שיום אחד יירשו את כל כספו ויהיו עשירים, ממשיכים להתגעגע לאביהם. "הילדים מתנהגים נורמלי עד כמה אפשר בהתחשב בנסיבות יוצאות הדופן של מות אביהם", אומר אדם סטרייסנד, עורך דינה של קתרין ג'קסון, אמו של מייקל.

בתוך כך, הבלפסט טלגרף הבריטי מפרסם היום את דבריה של אחותו של ג'קסון, לטויה, שטוענת כי אחיה נרצח בשל בצע כסף. "הוא היה שווה יותר כמת מאשר בחיים", אמרה לטויה. "מי שהרג אותו ידע את זה", הוסיפה.

"לא היה לי אף פעם ספק שהוא נרצח", טענה לטויה. "כשאמא שלי התקשרה אלי ביום שהוא נמצא מת וצעקה 'הוא מת', שאלתי אותה מיד - מי עשה את זה?".