אין תמונה
לוקאס רנסום. נטרף על ידי כריש

מת'יו גרסיה גלש פחות ממטר אחד לצד חברו כששמע קריאה נואשת לעזרה. בתוך שניות כריש זינק מהמים, נשך את רגלו של חברו, ומשך אותו מתחת לשובל שם בחוף הצפוני בסנטה ברברה, קליפורניה.

"כשהכריש תקף אותו הוא אמר בסך הכל 'תעזור לי, אחי', הוא ידע מה קורה", סיפר גרסיה לסוכנות הידיעות AP. "הכל קרה מהר מאוד, כל מה שראית זה גל אדום בתוך הים הכחול, הים כל כך כחול ופתאום גל שלם היה אדום", אמר.

גרסיה ניסה למצוא את חברו לוקאס רנסום, בן 19 בלבד, אבל לא הצליח. הוא החליט להזעיק עזרה. כשמצא אותו סיפר כי הוא כבר נראה מת, אך בכל זאת ניסה להחיותו. "הוא פשוט צף במים, הפכתי אותו על גבו וביצעתי לחיצות חזה. הוא נראה חסר חיים, חסר משקל".

במשרד השריף המקומי ערכו סיורים בחוף בניסיון למצוא את רגלו של רנסום שנטרפה, ללא הצלחה. מומחה כרישים אמרה ל"לוס אנג'לס טיימס" כי מסוג הפציעה נראה כי מדובר בכריש לבן ענק.

הרשויות בקליפורניה מיהרו לסגור את החוף ושני חופים סמוכים ל-72 שעות לפחות. מאז שנות ה-20 של המאה הקודמת אירעו כ-100 תקיפות כרישים בקליפורניה, תריסר מהן קטלניות. התקיפה האחרונה בחוף אירעה ב-2008, אך הגולש שהותקף לא נפגע. התקיפה הקטלנית האחרונה אירעה מוקדם יותר באותה שנה, אז דיוויד מרטין בן ה-66 דימם למוות לאחר שננשך ברגלו.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק