קולין וברנדי המנוחה
רבקה וברנדי המנוחה | צילום: AP

בית המשפט במדינת ניו מקסיקו בארה"ב גזר 25 שנות מאסר על רבקה קולין, שהורשעה בהרעבת בתה למוות במשך חודשים ארוכים. הסיבה: האם התמכרה למשחק מחשב ברשת ושכחה לספק לבתה בת ה-3 צרכים בסיסיים כמו מזון ומים.

קולין בת ה-28 נהגה לשחק במשך ימים שלמים במשחק הפנטזיה המקוון 'World of Warcraft', בזמן שבתה הקטנה ברנדי רעבה באיטיות למוות. ממצאים שהתגלו בבית הצביעו על כך שהפעוטה רעבה כל כך עד שהגיע למצב שבו אכלה את המזון של החתול הביתי.

אביה של הפעוטה הגיע לביתם לאחר מספר חודשים של שירות צבאי רחוק מהבית ונדהם למצוא את בתו כשהיא במשקל 10 ק"ג בלבד. האב מיהר לפנות את הפעוטה לבית החולים, אך בשל מצבה הקריטי הרופאים לא הצליחו להציל את חייה.

הרופאים שבדקו את ברנדי הקטנה מצאו אותה במצב של תת תזונה קשה. "צלעותיה בלטו מן הגוף וניתן היה לראות שהיא עלתה פחות מק"ג אחד בשנה האחרונה לחייה", אמר אחד הרופאים שטיפל הפעוטה.

ביום מותה של הילדה האם שיחקה במחשב במשך 12 שעות

סוכני ה-FBI שפתחו בחקירת מותה של הפעוטה גילו שביום המוות, נתונים במחשב של האם הצביעו על כך שהאם שיחקה משעות הצהריים המוקדמות ועד לשעות הבוקר המוקדמות במשחק הפנטזיה ברשת.

בית המשפט הרשיע בחודש נובמבר 2009 את רבקה ברצח מדרגה שנייה ואתמול נגזר עליה כאמור עונש של 25 שנות מאסר בפועל. בעת הקראת גזר הדין הביעה האם חרטה והתייפחה בפני השופטים: "אני לא יכולה לסלוח לעצמי על מה שעשיתי, היא הייתה הילדה הקטנה שלי ואני לא מאמינה שלא אזכה לראות אותה גדלה, זו הייתה אחריות שלי לדאוג לה ואני מצטערת", זעקה.

אביה של הפעוטה הורשע גם הוא בהזנחת בתו וגזר דינו צפוי להינתן בתחילת השבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק