הווילה באלפים שחולקה כמעט בחינם (צילום: טלגרף)
הווילה באלפים נמכרה ב-99 יורו בלבד | צילום: טלגרף

קרל רבידר, מיליונר אוסטרי, החליט לפני חצי שנה שנמאס לו מהחיים החומרניים והודיע כי הוא מוכר את כל רכושו - על כך כבר דיווחנו בעבר. אתמול, אישה בת מזל מגרמניה שקנתה כרטיס הגרלה ב-99 יורו, זכתה בווילה שלו בהרי האלפים - השווה לא פחות ממיליון וחצי יורו.

רבידר בן ה-48 החליט כי הוא רוצה לחיות חיים צנועים יותר. לאחר שמכר את רוב רכושו, החליט איש העסקים המצליח שכדי להיפטר מהווילה שלו בגודל 321 מ"ר בהרי האלפים, הוא יערוך הגרלה.

21,999 כרטיסי הגרלה נמכרו ב-99 יורו לכרטיס. הזוכה בהגרלה אתמול הייתה אישה גרמנייה בת 49, שהצליחה לסייע לרבידר להגיע ליעדו להיפטר מכל כספו ורכושו, וכעת היא הבעלים החדשים של הווילה המפוארת. את כספי ההגרלה, מתכנן רבידר לתרום לנזקקים בדרום אמריקה.

קרל נפטר מכל הכסף והרכוש שלו, המוערך בכ-5 מיליון דולר. "אני חש הקלה של ממש", אמר רבידר שמתכנן לעבור לדירת חדר ולהתפרנס מ-1,000 יורו לחודש בלבד.

"התחלתי להרגיש שאני הופך לעבד"

רבידר על רקע ביתו לשעבר (צילום: טלגרף)
רבידר על רקע ביתו לשעבר | צילום: טלגרף

"במשך זמן רב האמנתי שיותר כסף ויותר פאר - משמעותם יותר אושר", אמר רבידר לפני מספר חודשים. "אני בא ממשפחה מאד ענייה שבה החוקים היו לעבוד יותר כדי להשיג יותר דברים חומריים, וכך פעלתי כל השנים. אבל לאט לאט התחלתי להרגיש שאני הופך לעבד כדי להשיג דברים שאני לא צריך או רוצה. יש לי תחושה שאנשים רבים מרגישים כך".

ואולם, במשך שנים ארוכות הוא פשוט לא היה אמיץ מספיק כדי לוותר על החיים הנוחים שהיו לו. נקודת המפנה הגיעה כשקרל נסע עם אשתו לחופשה בהוואי. "במשך שלושה שבועות בזבזנו סכומים עצומים", הוא מספר. "אבל באותו הזמן, התחלנו להרגיש שלא פגשנו אף בן אדם אמיתי. שכולנו רק שחקנים. הצוות במלון שיחק בלהיות ידידותי, האורחים שיחקו בלהיות חשובים, ואף אחד לא היה אמיתי".

מהוואי המשיך המיליונר לדרום אמריקה ולאפריקה. "לאט לאט קיבלתי את ההרגשה שיש קשר בין העושר שלנו ובין העוני שלהם", אומר קרל. "רק בסוף נפל לי האסימון, כשהבנתי כמה חיי המותרות שלנו נוראיים, חסרי נשמה וחסרי רגש".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק