האיש השמן בעולם (צילום: MAIL ONLINE)
מייסון השמן | צילום: MAIL ONLINE

כמעט חצי טון של בשר אנושי: הרשויות בבריטניה לא ידעו איך להעביר את האדם השמן ביותר בעולם שחש ברע והיה צריך להגיע לבית החולים. אחרי ששקלו להטיס אותו במסוק מיוחד לאנשים כבדי משקל, הוחלט לבנות, בעלות של 90 אלף פאונד, אמבולנס מיוחד שיעביר אותו.

בעיר סופולק במערב בריטניה גר לו פול מייסון, בן ה-48, ש-445 הקילוגרמים שהוא נושא על גופו זיכו אותו בתואר "האיש הכבד ביותר בעולם".

20 אלף קלוריות ביום

מאסון מכניס לפיו כמות כה גדולה של מזון, ולא מפסיק לעלות במשקל. כל יום הוא צורך כ-20 אלף קלוריות - כמות הגדולה פי שמונה משל גבר ממוצע. לצורך ההמחשה: תחשבו שהוא אוכל רק לארוחת ערב שלוש ארוחות משפחתיות שלמות. משנת 2007 הוא הוסיף למשקלו 160 קילו.

מייסון, הסובל מהפרעת אכילה, כל כך כבד, שהוא אפילו לא מצליח להזיז את עצמו. במשך שמונה השנים האחרונות הוא לא יצא ממיטתו. אימו החורגת טיפלה בו עד שמתה לפני שש שנים. עכשיו צמודים אליו שני אנשים המטפלים בו.

לאחרונה חלה מייסון מאוד והוא נזקק לטיפול רפואי. ייתכן שייאלץ לעבור ניתוח לקיצור קיבתו כדי לעזור לו להוריד במשקל - אחרת חייו יהיו בסכנה. לבית החולים הוא חייב להגיע, אך לא ברור עדיין כיצד יצליח לעבור 240 קילומטר לבית החולים. ככל הנראה יבנו אמבולנס מיוחד שיהיה מסוגל להסיע אותו.

מייסון הוכתר כאיש השמן בעולם בשנה שעברה, אחרי שמי שהחזיק בתואר לפניו, מנואל יורייב ממקסיקו ששקל כ-570 קילוגרם, עשה דיאטה רצינית כדי להתחתן.

סיפורה של הנערה הכי שמנה בבריטניה