49593
תמונות מקטע הווידאו המסעיר | צילום:

בריטניה כבר מזמן הפסיקה לעמוד בקצב של עצמה, בחשיפת הפרשות המסעירות בהן מעורבים בכירים בממשל או נציגי ציבור אחרים. והפעם: שערוריית מין חדשה מסעירה את הממלכה בימים האחרונים, בה מעורב דיפלומט המייצג את המדינה ברוסיה.

הצהובון הבריטי "הסאן" חשף לאחרונה תמונות מתוך סרטון וידאו בו מתועד הדיפלומט הבריטי ג'יימס האדסון (37) מבלה בחברת שתי נערות ליווי בלונדיניות ברוסיה, בשלל תנוחות נועזות. האדסון מתועד בסרטון גם שותה לשוכרה.

בבריטניה מעריכים כי הסרטון, באורך ארבע דקות ו-18 שניות, נועד להוות גורם מכריע בסחיטתו של האדסון, ומייחסים לכך חשיבות רבה - בשל החשש כי "הגורמים הסוחטים" היו עלולים לדרוש בעבור הסרטון גם מידע מסווג אליו נחשף האדסון במהלך עבודתו.

הסרטון צולם ככל הנראה בעיירה אקאטרינרג במזרח רוסיה, למרגלות הרי האורל. האדסון שימש באזור כדיפלומט בכיר בקונסוליה הבריטית במדינה, וככל הנראה מצא לו זמן פנוי על מנת לבלות בחברתן של שתי הנערות הבלונדיניות. אלו מתועדות פונות אליו, ושואלות אותו מה הן יכולות לעשות בשבילו על מנת לגרום לו לחוש בטוב.

האשמות נגד שירותי המודיעין הרוסים

49589
ועוד תמונות | צילום:

האדסון עצמו, לפחות בחלק מהסרטון, לובש חלוק לגופו בלבד. בתחילת הסרטון מתועד האדסון נכנס לחדר, מנשק את אחת הנערות - ואז נערה נוספת מצטרפת לחגיגה. השלושה מתועדים בהמשך הסרטון בשלל תנוחות נועזות על המיטה בחדר. בבריטניה טוענים כי בסרטון אף מתועד האדסון כמי שהשתמש בסמים במהלך תפקידו.

גורמי ביטחון בבריטניה מאשימים היום את שירותי המודיעין הרוסים במה שכונה "ניסיון להביך את בריטניה" - בכך שאפשרו את פרסום התמונות. קטע הווידאו שודר בטלוויזיות המקומיות ברוסיה, והעיתון ה"סאן" הוא שפרסם תמונות "סטילס" מתוכו.

האדסון עצמו החל לכהן בתפקיד דיפלומטי בשנת 1994, ומאז שירת את המלכה בסרייבו, הוואנה ובודפשט. כעת מקווים בבריטניה, שגם בערים אלו הוא לא השאיר "מזכרות מצולמות" כדוגמת אלו שפורסמו ברוסיה.