הרגל שהמדוזה טיפלה בה (צילום: סקיי ניוז)
כך נראתה רגלה של רייצ'ל לאחר העקיצה | צילום: סקיי ניוז

תיזהרי ממנה כי היא מיד עוקצת: ילדה בת 10 מקווינסלנד שבאוסטרליה הדהימה לאחרונה את עולם הרפואה לאחר שנעקצה על ידי מדוזה קטלנית ורעילה - ונשארה בחיים למרות כל ההערכות המוקדמות.

רייצ'ל שרדלו איבדה את ההכרה לאחר שנעקצה קשות על ידי המדוזה הקטלנית בעת ששחתה בנהר במזרח המדינה במהלך חודש דצמבר האחרון. "כשראיתי את התמונות מהעקיצה אמרתי ישר:'תקשיבו, כדי להיות כן אתכם, הילדה הזאת לא תחיה'", סיפר פרופסור ג'יימי סיימור, זאולוג מאוניברסיטת ג'יימס קוק במדינה שבחן את תמונות העקיצה. "היא נראתה פשוט רע מאוד", הוסיף.

המדוזה שעקצה את שרדלו היא מדוזת "תיבה" נדירה וקטלנית, שנקראת כך בגלל הצורה המלבנית שלה. היא מסוגלת להחדיר כמות רעל עצומה וקטלנית לגוף האדם באמצעות עקיצה קטנה.

בעיות זיכרון, אבל לא נזק מוחי

במקרה של שרדלו כיסתה העקיצה כמעט את כל הרגל וכמויות גדולות של רעל חדרו לגופה. במקרים דומים אנשים שנעקצו באורח חמור נכנסו למצב של שיתוק או סבלו מדום לב מיידי וטבעו למוות.

שרדלו נמשתה מהנער על ידי אחיה בן ה-13 כשעצבי המדוזה, אותם "שרוכים" קטנים וצורבים, עדיין כרוכים סביבה רגליה. לפני שאיבדה את הכרתה עוד הספיקה להגיד לאחיה שהיא לא מצליחה לנשום. עם זאת, אחרי שישה שבועות בבית החולים הצליחו הרופאים לעזור לגופה להתאושש וכעת היא יצאה מכלל סכנה.

"הבת שלי עוד סובלת מבעיות בזיכרון וצלקות קשות, אבל העיקר שהיא בחיים", אמר לרשת ABC ג'אוף, אביה של רייצ'ל. "הפחד הגדול שלנו היה שהיא תסבול מנזק מוחי, אבל למזלנו בסופו של דבר - הכל כשורה", הוא הוסיף בשמחה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק