סרט רע בהמשכים. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
סרט רע בהמשכים. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

איחור גורלי: צעירה בת 27 מדרום קרולינה בילתה לילה שלם בתא מעצר, רק משום שלא החזירה קלטת וידאו ששכרה לפני תשע שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עלילת הפשע המביך החלה בשנת 2005, כשקיילה מישל - אז נערה בת 18 בלבד - שכרה מספריית הווידאו שבה היא מנויה קלטת וידאו של הסרט "חותנת בהפרעה" בכיכובן של ג'ניפר לופז וג'יין פונדה. אבל כפי שקרה לרבים בתקופה ההיא, שכחה קיילה להחזיר את הקלטת חזרה לחנות.

מאז חלפו שנים. הצפייה הישירה ברשת החליפה בינתיים את קלטות הווידאו, וספריית הסרטים הפכה בעיני רבים לזיכרון נוסטלגי - אך לא עבור בעלי החנות, שהחליטו גם לאחר כמעט עשור שנים להמשיך ולאכוף באופן קפדני את מדיניות ההחזרים שהנהיגו בימיי הזוהר של העסק.

במהלך סקירת הרשימות, נדהמו בעלי החנות לגלות כי אחד הסרטים נעדר מהמדף זה 9 שנים. בנחישות רבה החליטו הבעלים לפנות לקיילה באמצעות דואר רשום ודרשו ממנה להשיב את הסרט לאלתר. משלא נענו, הגדילו לעשות ואף הגישו נגדה תלונה רשמית במשטרה.

למרות התיישנות העבירה המשונה, ניהלה המשטרה מצוד אחר עבריינית הסרטים המסוכנת - עד למעצרה השבוע.

הכל בגלל ג'יי לו, פרימיירת הסרט (צילום: AP)
הכל בגלל ג'יי לו, פרימיירת הסרט | צילום: AP

עם הגעתה לתחנת המשטרה, גילתה קיילה כי מאחר והדיון בעניינה נקבע לבוקר המחרת, יהיה עליה לבלות את הלילה בתא המעצר במקום, יחד עם שאר עברייני תנועה ורכוש אחרים.

במהלך הדיון טענה קיילה להגנתה כי שכחה לחלוטין מסרט הווידאו, שכבר מזמן אינו מצוי ברשותה. עוד הסבירה כי מאז אותו יום גורלי, הספיקה להתחתן ולעבור מספר כתובות מגורים, מה שמסביר את התעלמותה מהדרישה להחזיר את הסרט. השופט השתכנע, אך נאלץ לגזור עליה קנס איחור מצטבר של 2,000 דולרים.