הרכבת טסה במהירות על הפסים - עשרות נהרגו ונפצעו בתאונה קטלנית: לפחות 77 בני אדם נהרגו ו-131 נפצעו לאחר שרכבת נוסעים ירדה מהפסים סמוך לעיר סנטיאגו דה קומפוסטלה בצפון ספרד. מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה: התאונה הטרגית נגרמה ככל הנראה עקב כך שהרכבת נסעה במהירות חריגה במיוחד וגבוהה בהרבה מהמותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווחים בתקשורת הספרדית, הרכבת נסעה במהירות עצומה של 180 קמ"ש לפחות - כ-100 קמ"ש יותר מהמהירות המותרת בקטע המסילה המפותל בו נסעה. הקטע בו נגרמה התאונה הקטלנית ידוע כעקומה מפותלת ומסוכנת בו המהירות מוגבלת - אולם מסיבה שאינה ברורה עדיין, במקום להאט את המהירות - הרכבת רק נסעה יותר ויותר מהר - מה שכפי הנראה הביא להתהפכות הקרונות הקטלנית ולמותם של עשרות.

פינוי פצועים מהתאונה (צילום: רויטרס)
פינוי פצועים מהתאונה | צילום: רויטרס

מדיווח של כתב חדשות מקומי עולה כי כל 13 קרונות הרכבת התנתקו מהמסילה וכי גופות רבות עטופות בשמיכות נמצאות בזירה. ברכבת, שעשתה את דרכה ממדריד לעיר החוף פרול, היו בשעת התאונה כ-240 נוסעים. כ-131 בני אדם נפצעו באירוע, מתוכם כ-20 באורח קשה. ראש הממשלה הספרדי, מריאנו ראחיו, צפוי להגיע הבוקר לזירת התאונה.

"זה קרה במהירות אדירה", סיפר אחד הנוסעים לתחנת רדיו מקומית. "נראה היה שהרכבת מתחילה להתפתל ברגע שעברנו עיקול בדרך ולפתע כל הקרונות נערמו זה על גבי זה. אנשים רבים נתקעו בתחתית. אנחנו היינו בקרון השני והצלחנו להיחלץ מתחתית הקרון, ואז שמנו לב שהרכבת עולה באש", סיפר הנוסע. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה מפי עדת ראייה במקום כי לתאונה הקשה קדם קול פיצוץ עז, שלאחריו ראתה את הרכבת יורדת מן הפסים.

תאונת רכבת קשה. ארכיון (צילום: AP)
כ-150 פצועים בתאונה הקשה | צילום: AP

לפני כעשרה ימים: הרוגים בתאונת רכבות בצרפת

לפני פחות משבועיים ירדה מהפסים רכבת סמוך לבירת צרפת. הרכבת, שעשתה את דרכה מפריז לעיר לימוז' שבדרום מערב צרפת, הדרדרה מהפסים בתחנה בעיר הקטנה ברטיני סור-אוז' וככל הנראה התנגשה בתחנה.

כתוצאה מהתאונה, התהפכו ארבעה מקרונות הרכבת ונהרגו לפחות 8 בני אדם - בעוד רבים אחרים נפגעו. מהמשטרה הצרפתית נמסר כי על הרכבת היו בשעת התאונה כ-350 נוסעים.