פרנסואה הולנד הושבע היום בצרפת לנשיאות. מדובר בנשיא הסוציאליסטי הראשון במדינה מאז שמיטראן עזב את ארמון האליזה ב-1995, שבחר להתייחס לנושא הכלכלי בנאומו הראשון כנשיא. במהלך נאום ההשבעה הולנד קרא למדינות אירופה לתמוך בהסכם שיענה על מטרותיה של אירופה: "אני אציע לחברי באירופה הסכם שיכלול את הפחתת הגירעון, זהו צורך הכרחי להבראת הכלכלה", אמר.

יפן: זה נראה כמו כיסא מרחף, אבל בהונדה קוראים לרכב החדש "יוני-קאב", רובוט נייד ומנייד. הרכב מצליח לשמור על שיווי משקל בכוחות עצמו, על גלגל אחד. כל מה שצריך כדי "לנהוג" הוא להישען קדימה ולנוע. כל מי שזה נשמע לו מוזר או לא אפשרי, מוזמן לראות את התמונות מטוקיו.

קוריאה הדרומית: חברת יונדאי החליטה להראות עד כמה הרכב החדש שהיא מייצרת חברותי למשפחה, גם למשפחת קופי בבון. פרסומאי החברה הציבו מצלמות ברכב , פתחו אותו בלב שמורת טבע ונתנו לקופים לעשות כל מה שעולה על רוחם, והם עשו: לעסו את המושבים, תלשו את המגבים אבל הרכב, גם אחרי הביקור החייתי - המשיך לנוע.

אזרבייג'ן: בבאקו הבירה מתכוננים לאירוויזיון והכוכבות הגדולות עוד לפני שהאירוע החל, הן להקת נשים מבוגרות מרוסיה "הבאבושקי", שערכו הופעה פרטית לתושבי באקו. אמנם האירוויזיון יתקיים רק בשבוע הבא, אבל כבר עכשיו ברור מי הן חביבות הקהל.

קזחסטן: באיחור של שבועיים, מעבורת החלל "סויוז" המריאה מתחנת השיגור בקזחסטאן לתחנת החלל הבינלאומית. על סיפון המהדורה שלושה אסטרונאוטים, שני קוסמונאוטים רוסים ומהנדס חלל אחד מנאס"א, סוכנות החלל האמריקנית. הסויוז תגיע ליעדה בסוף השבוע, ותחנת החלל הבינלאומית תהיה בתפוסה מלאה - שישה אנשי צוות חלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק