מדונה  - וידאופדיה (צילום: חדשות 2)
מיהרה להסיר את התיוג. מדונה | צילום: חדשות 2

בעוד כאן בישראל מתנהל דיון ציבורי סוער סביב השימוש במילה "נאצי", בארה"ב יש מילה אחת שברור שאסור לומר - ומי שעושה בה שימוש מואשם מיידית בגזענות. זה בכל אופן מה שקרה ביום שישי האחרון ללא אחרת מאשר מלכת הפופ מדונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסוף השבוע האחרון העלתה הזמרת בת ה-55 לחשבון האינסטגרם הפרטי שלה לו יש יותר ממיליון עוקבים, תמונה של בנה בן ה-13, רוקו, במהלך אימון היאבקות. האם הגאה, שרק רצתה להשוויץ ביכולות של בנה, העלתה את התמונה וכתבה: "עכשיו אף אחד לא יעז להתעסק עם 'סבון מלוכלך'" (כינוי שהזמרת העניקה לבנה). אלא שלצד האמירה התמימה הזו, הוסיפה מדונה לתמונה תיוגים - שאחד מהם היה בעייתי מאוד.

אחד התיוגים שנוספו לתמונה היה הביטוי "disnigga", שמשמעותו "שאינו לבן". המילה הזו, בה בחרה מדונה להשתמש בשעת התיוג, למעשה מכילה קיצור של המילה "Nigger" (שחור) - ביטוי הנחשב לגזעני כלפי אמריקנים ממוצא אפריקני.

הזמרת מיהרה להתנצל: "לא התכוונתי לפגוע"

דקות לאחר העלאת התמונה עם התיוג הבעייתי-משהו, זכתה מדונה לשטף של תגובות נזעמות שהאשימו אותה בגזענות ובשימוש במילת ה-N האסורה. הזמרת, שנדהמה לנוכח התגובות הקשות, מיהרה להסיר את התמונה - והעלתה אותה כעבור זמן קצר מחדש, עם כיתוב אחר שלא כולל את התיוג השנוי במחלוקת.

לאחר מכן, הוציאה הזמרת הודעה רשמית בה הביעה את התנצלותה הכנה: "לא התכוונתי לפגוע באף אחד. השתמשתי במילה הזו רק מתוך מטרה להחמיא לבן שלי, שעורו לבן. אני מבקשת סליחה מעומק הלב".