אמש נחגג בארה"ב ובמדינות רבות אחרות ברחבי העולם ליל כל הקדושים - או אם תרצו, חג הפורים של העולם הנוצרי. אלא שבזמן שמיליונים יצאו ללקט ממתקים והתחפשו - עשה זאת גם הבניין הגבוה ביותר בניו יורק, שהתחפש למופע אורות מרהיב וצבעוני במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לרגל המועד החגיגי, מעצב התאורה הבינלאומי מארק בריקמן הציב על גבי הקומות העליונות של בניין ה"אמפייר סטייט" בעיר אלפי נורות לד. האורות מסונכרנים באופן כזה שהם מתחלפים על פי קצב המוזיקה הנשמעת. והתוצאה? צבעונית, מרהיבה, חגיגית - ובעיקר כזו שכל אחד יכול לראות כמעט מכל פינה במנהטן.

"לקו הרקיע של העיר ניו יורק התווספו בעקבות המיזם הצבעוני כ-200 מטרים של אורות בוהקים למרחק. כשעיצבתי את התאורה על הבניין, דמיינתי שהוא בד קנבס - ועשיתי בו כרצוני", סיפר בריקמן שעיצב לראשונה בחייו מופע אורות לרגל ליל כל הקדושים.

בניגוד לבריקמן, זו לא הפעם הראשונה בה אחד הבניינים המפורסמים בעולם משמש כמוקד למופע אורות מרהיב: ביולי האחרון, לרגל יום העצמאות האמריקני, הופעלו שלל אורות ססגוניים על פני הבניין, שהתחלפו לקצב שיריה של הזמרת אלישיה קיז. בשנים שעברו היו אלה פרנק סינטרה והראפר ג'יי.זי שזכו בכבוד.