ונצואלה מחזירה את הכתר הביתה: סטפאנה פרננדז בת ה-18, שייצגה את ונצואלה בתחרות מיס יוניברס" 2009 זכתה אתמול בלילה בתואר הנכסף. זוהי הפעם השנייה ברציפות שמדינתה גורפת את התואר המכובד והפעם השישית מאז שיצא האירוע לדרך. אבל הדרך שלה לשם ממש לא הייתה קלה.

בוונצואלה נחשב ניצחון זה להישג חשוב במיוחד, וזאת מפני שבמדינה זו להיות מלכת יופי זהו סוג של מקצוע. כפי שסטפאנה פרננדז יודעת, התחרות העולמית היא התחרות הקלה. האתגר האמיתי שעמד מולה היה לעבור את כל שאר הבנות שהתחרו איתה על התואר "מיס ונצואלה". שאר העולם בא בקלות.

גם במעמד העברת הכתר המלכותי התקבלה הוכחה למסלול הקשה שעברה מלכת היופי הצעירה. מיס יוניברס היוצאת דיאנה מנדוזה לחשה לפרננדז באוזן ברגע המרגש: "בטח עבדת מאוד קשה בוונצואלה כדי להשיג את הכתר".

כשפרננדז, סטודנטית ליחסים בינלאומיים, נשאלה "מה יש להן בוונצואלה?", היא השיבה: "אנחנו פשוט מה שאנחנו". אך עוד לפני התחרות חשפה סוכנות הידיעות איי-פי את כל העומד מאחורי בית הספר למלכות יופי בקרקאס. בין כותלי בית הספר לומדות הצעירות כיצד ללכת, לעמוד ולדבר, וכמובן גם כיצד לנחם את המתמודדת המתחרה שהפסידה, לצאת בריקוד שמחה קטן ולגרוף את כל הקופה.