עונת המכירות בחו"ל יצאה היום (ו') לדרך כשמיליוני אמריקנים משתתפים ב"יום שישי השחור". למי שלא מכיר את התופעה - למרות השם העגום מדובר למעשה בחגיגת קניות ומבצעים - שבשל ההתנפלות ההמונית על הסחורה הזולה, גולשת לא פעם לאירועים אלימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחד מפרבריה של שיקגו למשל, כוחות המשטרה ירו באדם הנחשד בגניבה, לאחר שזה הפעיל אלימות כלפיי שוטר שניסה לעצור אותו במגרש החנייה של אחת החנויות בעיר. האדם שנורה ושני חשודים נוספים נעצרו לאחר התקרית.

גם בלאס וגאס נרשם אירוע ירי במסגרת אירועי "יום שישי השחור" - לקוח שקנה מסך טלויזיה גדול בסניף מקומי של רשת "טרגט" נורה ברגלו בשעה שהלך למתחם קניות סמוך. הפצוע פונה לבית חולים מקומי ונמסר כי לא נשקפת סכנה לחייו, אך הרקע לירי לא ברור.

קונים מעמיסים עגלות בשיקגו (צילום: רויטרס)
הכנסות של מאות מיליארדי דולרים | צילום: רויטרס

בסניף של רשת "וולמארט" בדרום שיקגו קצין משטרה נפצע כשניסה להפריד קטטה שפרצה לאחר שמנהל החנות החליט לפתוח את דלתותיה מוקדם משנקבע - דבר שגרם ללא פחות משלוש תגרות שונות בחנות.

"יום שישי השחור", הפותח באופן מסורתי את עונת המכירות לקראת חג המולד, מסתמן השנה כעמוס במיוחד, ככל הנראה בשל חג ההודיה שנחגג רק אתמול. ההכנסות הכוללות מחודש המכירות הקרוב צפויות לעמוד על יותר מ-600 מיליארד דולרים ברחבי ארצות הברית.