אתמול נפתחה בבריטניה אופרה חדשה המגוללת את חייה של דוגמנית הפלייבוי אנה ניקול סמית', שנפטרה בשנת 2007. סמית' זכורה כדמות שערורייתית, אשר נישאה למיליארדר המבוגר ממנה ב-63 שנים וניהלה קרב עיקש על הירושה עם יורשיו, שנמשך עד ליום מותה.

הביקורות למופע היו מעורבות. אולם, נדמה שכל המבקרים, גם אלה שנהנו מהמופע עצמו, לא הצליחו לענות על השאלה מדוע למעשה חייה של הכוכבת הפרובוקטיבית מצדיקה אופרה שלמה על שמה.

יוצרי האופרה, הכותב ריצ'ארד תומאס, שגם כתב את האופרה "ג'רי ספרינגר", והמלחין מארק אנטוני טורנאג' טוענים כי נמשכו לדמותה הייחודית של סמית', אשר ניהלה את חייה מתוך אובססיה לצאת מהעוני ולהפוך מפורסמת. "לדמותה של סמית' יש איכות מפנטת, כמעט מיתולוגית", אומרים השניים.

סמית' הייתה אם חד הורית מטקסס, אשר סבלה מעוני רב כל חייה. לאחר שעברה ניתוח להגדלת החזה, נבחרה סמית' להופיע במגזין פלייבוי, צילומים אשר הזניקו קריירה ארוכה שעיקרה שימוש במראה החיצוני על מנת להשיג פרסום.

חייה של סמית' היו רצופים במהמורות, היא נאבקה במשקל עודף ובנה שהתמכר לסמים מת בהיותו בן 20. את חייה סיימה סמית' כשהיא סובלת ממשקל עודף רב והיא מכורה לסמים. היא מתה ממנת יתר במיטתה בבית החולים בגיל 39.

ההופעה אמש הייתה הראשונה מבין שש מתוכננות, אל כולן אזלו הכרטיסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק