תיעוד ראשון מרגעי הדרמה: רשת הטלוויזיה האלג'יראית הפרטית "א-נאהאר" פרסמה היום תמונות מרגעי החטיפה בשדה הגז. במקביל, איתר הצבא האלג'יראי הבוקר 25 גופות במתקן שהותקף על ידי חמושים, אנשי אל קעידה, בלב מדבר סהרה. עם זאת, במדינה חוששים שיש במקום גופות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, כוחות ראשונים של צבא אלג'יריה נכנסו לשטח שדה הגז והמתקן כדי "לטהר" אותו, ועל מנת להבטיח שהוא לא ממולכד ושאין בו יותר חמושים. מבצע הטיהור עתיד להימשך 48 שעות. על פי הדיווח, הגופות שייכות לבני הערובה שהוצאו להורג על ידי החמושים.

רגעי החטיפה נחשפים
רגעי החטיפה נחשפים | צילום:

נשיא צרפת: המבצע יימשך כמה שיידרש 

ממשלת אלג'יריה הזהירה היום שמספר ההרוגים עוד עלול לעלות אחרי מה שהוגדר כ'מבצע המסכם' לשחרור בני הערובה על ידי הצבא האלג'ירא'י. על פי הפרסומים, לפחות 23 בני ערובה ועוד 32 אנשי אל קעידה נהרגו במהלך החילוץ, שבוצע על ידי אנשי הכוחות המיוחדים האלג'יראים. על פי הדיווח של סוכנויות הידיעות, 107 זרים שוחררו במהלך המבצע יחד עם עוד 685 אלג'יראים.

בצרפת ובעולם המערבי מודעים לכך שהמשבר במדבר האלגי'ראי הוא רק קצה הבעיה של הכיבוש וההתחמשות של ארגוני הטרור בצפון מערב אפריקה. נשיא צרפת פרנסואה הולנד אמר היום שהמבצע נגד אנשי אל קעידה במאלי, יימשך "כמה שיידרש".

לאחר שנודע לראש ממשלת בריטניה כי חלק מהגופות שייכות לאזרחים בריטים הוא אמר שזוהי תזכורת כואבת לטרור. "רשמנו כמה הצלחות בשנים האחרונות בהפחתת האיום בחלק מהעולם, אבל האיום רק גדל, במיוחד בצפון אפריקה. זהו איום גלובאלי והוא דורש תגובה בינלאומית", אמר דיוויד קמרון.